Skleněný plášť Guardian Glass coby plovoucí ubytovací prostor

Architektonické studio Mano de Santo a KMZero, Open Innovation Hub, které jsou součástí skupiny Martinez Group, si zvolily Guardian Glass při navrhování Punta de Mar, prvního plovoucího, dynamického a moderního ubytování ve Španělsku. Tento inovativní projekt podporovaný startupem Punta de Mar má za cíl povznést koncepci zážitkové turistiky na další úroveň.

Punta de Mar

Punta de Mar je plovoucí plošina s pečlivým, minimalistickým architektonickým designem, který je funkční a zároveň šetrný k životnímu prostředí. Cílem projektu, podporujícího vnímání okolí všemi smysly, se stala integrace do přírodního prostředí společně s intimitou, pohodlím, uvolněním a pocity spokojenosti pro hosty. Tento cíl lze zčásti realizovat díky skleněnému plášti od společnosti Guardian Glass, jednomu ze strategických partnerů projektu, který zároveň poskytl technickou podporu ohledně použití skla v tomto novém, průkopnickém podnikatelském projektu, nacházejícím se na pobřeží Středozemního moře, o kterém již všichni mluví.

„Pro projekt jsme si vybrali společnost Guardian Glass,“ říká Frances de Paula García, architekt z ateliéru Mano de Santo, „protože nabízí nejefektivnější sklo." S přihlédnutím k charakteristice projektu, kdy bylo nutné vyřešit extrémní požadavky, jsme hledali dokonalost. Dalším důležitým aspektem je, že jsme se mohli spolehnout na jejich technickou podporu.“

Plovoucí konstrukce využívá trojsklo Guardian, které zajišťuje vynikající úspory energie, bezpečnost a zvukovou izolaci. Na vnějším povrchu bylo nainstalováno výběrové sklo Guardian SunGuard® SN 70/35 HT, následované sklem Guardian ExtraClear® tvořící mezilehlou vrstvu skla, a na vnitřní povrch se použilo vrstvené sklo Guardian ClimaGuard® Premium2 za účelem posílení celkové bezpečnosti a energetické účinnosti. Tato skleněná jednotka poskytuje 61% propustnost světla a 32% solární faktor. To znamená, že sklo propouští dostatek slunečního světla dovnitř a současně blokuje většinu tepla a poskytuje Punta de Mar vynikající tepelnou izolaci, ochranu před slunečním zářením, vysokou úroveň zabezpečení a zvukové izolace, čímž vzniká konstrukce s velmi vysokým výkonem a energetickou účinností. Sklo nejenže umožňuje mnohem jasnější, živější a nerušivý výhled na okolí – moře a přírodu – zároveň také stírá hranice mezi interiérem a exteriérem a umožňuje hostům zažít naprosté spojení s neustále se měnící polohou.


Pro interiér se zvolilo sklo Guardian SunGuard® HD Silver 20 (v šatních prostorech, na čelech postelí a v koupelně) s cílem pohrát si s různými odlesky. Díky různým efektům zrcadlení lze těmto intimnějším oblastem dodat větší soukromí a současně mohou vznikat zajímavé a zábavné efekty, působící dojmem prostornosti a splynutí interiéru s vnějším prostředím.

V tomto smyslu architekt zdůrazňuje: „Význam skla, jakož i všech dalších materiálů, které jsme si vybrali, je zásadní. U těchto materiálů jsme hledali úplné propojení s okolím. Zejména sklo by mělo mít určité vlastnosti, pokud jde o průhlednost, aby se dosáhlo těchto požadovaných charakteristik (kromě izolace), jakož i velké rozměry, aby bylo dosaženo patřičného komfortu. Sklo použité pro obytný prostor navíc umožňuje 360stupňový výhled do okolí. Hosté se tak cítí obklopeni přírodou. Jde o prožívání naprosté integrace do prostředí, k čemuž napomáhá právě sklo.“

Podobně dokonalým doplňkem jsou dominující posuvné uzávěry obytného prostoru, které umožňují maximální otevření dveří a oken osazených sníženými hliníkovými profily, které přinášejí neomezený výhled a maximalizují přirozené světlo.

Rozvržení a technologie koncipované pro hosta

S celkovou plochou 74 m² je tento obytný pavilon určen k užívání dvěma osobami a je rozdělen na dvě podlaží s minimalistickým designem a vybavením. V prvním podlaží o ploše 40 m² je k dispozici salónek s vlastní koupelnou a soukromou terasou, která slouží jako rozšíření vnitřního prostoru. Druhé patro o ploše 34 m² je chill-out paluba – prostor určený pro relaxaci. Oba prostory disponují osvětlením a v pozadí hraje hudba.


 Guardian Glass

Guardian Glass, největší podnik skupiny Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů plaveného skla, skla s povlakem a dalších výrobků z plaveného skla.  Ve 25 závodech po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo pro použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a k interiérovému architektonickému využití, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a na řadě architektonicky významných staveb po celém světě. Guardian Glass 
 
Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům vidět, co je možné – see what‘s possible®. Navštivte stránky guardianglass.com.
19.09.2019 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

  • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

    Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.

  • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

    Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

  • ABB s.r.o. Elektro-Praga

    ABB s.r.o., Elektro-Praga je od roku 1993 součástí koncernu ABB, přední světové firmy v technologiích pro energetiku a automatizaci. Organizační jednotka Elektro-Praga, se sídlem v Jablonci nad Nisou, má v České republice 150letou tradici v oblasti výroby a prodeje spínačů a zásuvek pro domovní i průmyslové použití.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444