Skleněné dveře přináší do interiéru světlo, lehkost a moderní vzhled

Poptávka po skleněných dveřích roste. Posledních pět let každoročně až o čtvrtinu. V každém rodinném domě nebo bytě, do něhož největší domácí výrobce na zakázku SAPELI dodává dveře, jsou alespoň jedny celoskleněné. Je to trend. Lidé dávají přednost modernímu čistému designu a stále důležitější je pro ně také přírodní světlo v interiéru. 

„Češi jsou poměrně konzervativní, a proto zatím volí většinou klasické dřevěné dveře. Stále častěji je ale ve svém interiéru doplní alespoň jedněmi celoskleněnými. Ty se pak stávají dominantním prvkem celého domu,“ řekl produktový manažer skla ze SAPELI Martin Rataj. Podle jeho zkušeností tak skleněné dveře nebo stěny zákazníci vybírají hlavně na ústřední místa bytu, jako je vstup do hlavní obytné místnosti, nebo k oddělení předsíně od chodby.

Výhodou skleněných dveří a stěn je především to, že zajistí funkční oddělení prostor, zároveň ale propouštějí velké množství světla. Především předsíně lidé v novostavbách nebo rekonstruovaných interiérech často oddělují skleněnými stěnami s dveřmi z čirého skla. Výhodou je fakt, že velikost místnosti zůstane opticky zachována, přesto však skleněná stěna zamezí pronikání chladného vzduchu z venku do místností. Hitem poslední doby je tzv. mléčné sklo Satinato, které propustí až 80 % světla, i tak je ale neprůhledné a zajistí soukromí. Povrch skleněných dveří lze upravit různými metodami, buď pískováním, které povrch zmatní, nebo gravírováním, kterým je možné do mléčného skla vyfrézovat různé tvary, vzory nebo drážky. Skleněné dveře tak mohou mít stejný design a styl, jako ostatní dřevěné nebo částečně prosklené dveře v bytě. 

Snadná údržba bez obav z rozbití

Lidé jsou při volbě skleněných dveří poměrně opatrní. Například máte-li děti, nechcete si rozbité sklo raději ani představovat. Takové obavy jsou ale zbytečné. Skleněné dveře a stěny se vyrábějí z bezpečnostního kaleného skla, které je extrémně pevné, a pokud se přece jen rozbije, rozpadne se na množství drobných úlomků, podobně jako autosklo. Kalené sklo také mnohem lépe odolává proti poškrábání než třeba dřevo.

Zvláště ženy mívají strach z nekonečného leštění skleněných dveří. Podle Martina Rataje je ale péče o skleněné dveře podobná té o dveře dřevěné. U pískovaného, tedy matného skla, navíc již existuje ochrana proti mastným otiskům. Jeho povrch je totiž z výroby ošetřen nanolakem, který údržbu maximálně usnadňuje. Kování u skleněných dveří je zároveň kompatibilní se všemi běžnými typy otevírání. Zatímco u dřevěných dveří je naprostá většina otočných, u skla jsou častější různé netradiční formy otevírání. Až 45 % skleněných dveří je posuvných. To proto, že si je lidé volí velmi často do předsíní, kde musí šetřit místem. 

Co jste o skleněných dveřích možná nevěděli?

Sklo je přírodní materiál a může se zrecyklovat. Hodí se hlavně do moderních interiérů, ale je možné ho použít v podstatě kamkoli. SAPELI má zkušenost s dodávkou skleněných dveří například do muzeí nebo kostelů. Skleněné dveře řady SAPGLASS od SAPELI se dá pořídit již od 4000 korun v čirém provedení a od 5000 korun v mléčném skle. Cenu pak navýší nákladnější kování. Celkově se však skleněné dveře od těch dřevěných dramaticky cenově neliší.SAPELI zpracovává sklo ve své vlastní dceřiné společnosti SiO2 Production v Brně. Tohoto zaběhnutého zpracovatele skla SAPELI koupilo před třemi lety právě s ohledem na to, jak význam použití skla ve výrobě dveří roste. Až 90 % skla, které SAPELI ve dveřích používá, je tedy z vlastní produkce. 

O společnosti

Společnost SAPELI je jedničkou na trhu interiérových dveří a zárubní. Nabízí ucelenou škálu dveří od luxusních modelů ve vysokém lesku, přes prosklené stěny na míru, klasické dýhované dveře až po foliované. Neustále si drží vysokou úroveň designu a vynikající kvalitu svých produktů. Prémiové dveře MUTEO, které pro SAPELI vyvinul průmyslový designér Petr Novague, získaly řadu prestižních ocenění včetně Red Dot Awards. Mimo Českou republiku SAPELI úspěšně působí na Slovensku, v Rakousku a Německu. Více na www.sapeli.cz.
 
12.01.2021 | PR

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444