Sedací souprava - základ vaší domácnosti

Sedací soupravy jsou ústředním prvkem domácích interiérů, reprezentativních i veřejných prostor. Potahy, čalounění a zpracování kvalitní sedačky, křesel a taburetů rozhodnou o tom, jak se budou hosté, návštěvníci či obchodní partneři u vás cítit.

Zpracování sedacích souprav

Kvalitní sedací soupravy iSedačky.cz jsou zhotovovány na zakázku. Výroba každého kusu trvá několik týdnů a vyžaduje mnoho hodin lidské práce, včetně ručního zpracování detailů, čalounění a vyřezávání dřevěných prvků. Viditelné dřevo je typicky bukový masiv – útroby pohovek a křesel ukrývají masivní buk, topol a jedli. Jen na tvarované plochy(charakteristicky u moderních souprav) se používá silnostěnná dřevotříska místo nepřizpůsobitelného masivu.
 

Polstrování sedacích souprav

Sedací poštáře, opěrky zad i područky vyplňuje vysokoobjemový polyuretan. Běžně se nabízí až ve 3 tvrdostech. A navíc lze volit na každém z prvků zvlášť. Sedací souprava se tak zcela přizpůsobí vaší představě o ideálním sezení.

Potahy: luxusní látky a kůže z Itálie

Sedací soupravy mnohdy zcela určuje potah. Zvlášť potah dobře zvolený. Na iSedačky.cz si vyberete z široké nabídky italských kůží (hovězích a buvolích), imitací kůže, látek a nanotextilií, které vynikají užitnými vlastnostmi.

Sedací soupravy přímo z Itálie

Italské kvalitní sedací soupravy – to není jen označení místa původu – to je synonymum špičky v oboru sedacích souprav. Italové navázali na dlouhou tradici výroby čalouněného nábytku a z rodinných firem po 2. světové válce postupně vybudovali velké podniky, které se stále zabývají výhradně výrobou čalouněného nábytku. Pro italské sedací soupravy je typická kusová výroba, vysoký podíl ruční práce, precizní zpracování a použití prvotřídních materiálů. Od nejjemnějších kůží, látek a nanotextilií pro potahy přes masiv používaný jak na konstrukci, tak pro dřevěné obložení až po vysokoobjemové polstrování s důmyslným čalouněním.

Kožené sedací soupravy

Kožené sedací soupravy jsou samy o sobě vysoká třída a elegance, ale jak si vybrat kus sedacího nábytku, který vypadá nejen hezky, ale také nám poslouží v dokonalém stavu po mnoho let? Při výběru správné kožené sedací soupravy zodpovídáme také za výběr jejího potahu. Kůže by měla být příjemná na dotek, snadno se čistí a musí ladit s designem interiéru.Kožený nábytek je mimořádně flexibilní a pohodlný. Kůže navíc neabsorbuje roztoče a prach, na rozdíl od jiných typů čalounění na sedačkách. Kožené sedací soupravy se obvykle vyrábějí s přídavkem dřeva, oceli nebo hliníku. Nespornou výhodou kůže je její odolnost a obratná kombinace krásy, pohodlí a praktičnosti. Správné používání, systematické čištění a údržba zajistí, že kožená sedačka bude vždy příjemná na dotek a elegantní.

Kožené potahy mohou mít téměř všechny sedací soupravy z iSedaček.cz:

  • neomezují se jen na konkrétní styl souprav (luxusní, klasický či rustikální);
  • nepřipraví vás o vymoženosti moderních sedaček (polohovatelné opěrky hlavy, výsuvné podnožky, elektronické polohování křesel a pohovek);
  • nemusíte se spokojit jen s rovnými sedačkami – můžete volit i sedačky rohové do U i L, zakončené poloostrůvky, plynule spojené s nesedacími prvky (odkladovou plochou či knihovničkou).

Rohové sedací soupravy – více pohodlí pro váš obývací pokoj

Rohové sedací soupravy jsou jednou ze zakládních voleb při výběru sedačky. Pokud chcete zařídit malý obývací pokoj tak, aby jej bylo možné využívat co nejuniverzálněji, doporučujeme při plánování sedačky myslet „za roh“.
 

Malé rohové sedací soupravy využijí váš prostor velmi efektivně, aniž byste museli dělat kompromisy ohledně pohodlí nebo estetického efektu vašeho interiéru. V tomto případě název univerzálního kusu nábytku vypovídá za vše. Pokud malou rohovou sedačku přesunete přímo do rohu, neztratíte ani jeden čtvereční centimetr vašeho obytného prostoru.
 
I ve výklenku nebo pod šikmou střechou je rohová sedačka dokonalá. Ať už hledáte rohovou sedačku ve tvaru L nebo ve tvaru U. Rozhodnutí záleží především na půdorysu místnosti, která má být zařízena. Mnoho výrobců se přizpůsobilo individuálním přáním svých zákazníků a nabízí své modely v několika variantách. Každý si může najít svůj oblíbený model v rozměrech, které přesně zapadají do rohu jeho obývacího pokoje.

Další informace ohledně výběru té správné sedací soupravy naleznete na www.iSedacky.cz.
26.04.2021 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

  • SEDAČKY A POSTELE s.r.o.

    Firma se zabývá expresní výrobou sedacích souprav na míru vašeho bytu, nebo prodej hotových z vlastní modelové řady. Zhotoví vám rozměry na přání včetně atypů. Výběr se vyznačuje širokou škálou potahových materiálů. Zařizování interiérů firem. Dodávky po celé ČR za jednotnou cenu.

  • Výrobce Stylového nábytku ASTO

    Nabízí přes 150 druhů solitérů z masivu buku. Nábytek je vhodný pro vstupní haly, kanceláře, pracovny, jídelny, obývací pokoje, ložnice a další místnosti.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444