Saunování pro lepší život

O saunování a novinkách se společností Dyntar

Redakce BYDLENI.CZ byla pozvána na veletržní stánek společnosti Dyntar, aby se seznámila s novinkami pro rok 2015, ale také se dozvěděla něco více o saunování. Máte například jasno, jaký je rozdíl mezi saunou a infrasaunou? Zeptali jsme se za vás.

Lákadlem pro všechny návštěvníky veletrhu For Arch 2015 se stala nová saunová kabina DYNTAR OUTDOOR SAUNA

„Někteří z nás místo na saunu v interiéru nenaleznou. Projektantni na to při stavbě bohužel často nemyslí. Řešení a vhodnou možnost proto nabízí umístění na zahradě,” představuje Outdoor saunu pan Petr Kalivoda ze společnosti Dyntar, spol. s r.o.
 
Outdoor sauna do exteriéru je vyrobena z termoborovice a zabírá půdorys 6 x 2,5 metru. Hlavní část plochy patří potírně, vlastní saunové kabině, zbývající zastřešená část s plochou pro lehátka je určena k odpočívání. Saunová kabina nabízí prostor pro 4 lidi, kteří můžou pohodlně relaxovat na lavicích z topolu. 
 
Výhodou venkovní sauny je její panelová konstrukce D-SYSTEM. Nemusíte saunu nikam ukotvovat, jedná se o samostojnou, samonosnou panelovou konstrukci.

bydlinek

Reportáž: O saunování a novinkách společnosti DYNTAR

Na veletržním stánku společnosti DYNTAR jsme si prohlédli novou venkovní saunovou kabinu, vyzkoušeli ergonomickou lavici v designové sauně Mayo, ale také se dozvěděli více o prospěšnosti saunování. 

Sauny do paneláku i do škol

Společnost Dyntar instaluje sauny do rodinných domů, na zahrady a nás zajímalo, jestli se můžou saunovat i lidé v paneláku. Existuje možnost umístit saunu i do malých prostor? „Ano, malé sauničky o rozměrech třeba 120 x 110 cm realizujeme i v malých panelových bytech. Většinou jsme na chodbě, v rekonstruované koupelně, ale také v ložnici,” odpovídá pan Kalivoda.

Během příjemného posezení na topolových lavicích v OUTDOOR sauně jsme se dozvěděli, že o sauny jeví zájem také základní a mateřské školy. „Saunování je zdravá činnost a my pracujeme na tom, aby se k němu dostalo co nejvíce lidí. Protože účinky saunování jsou na našem zdraví brzy vidět, snažíme se sauny dostat i do škol a školek. Fandím všem učitelkám a ředitelkám, které o to žádají, je to nejen zpestření pro děti, ale především dobrý krok k lepšímu zdraví i celkovému životnímu stylu,” sdělil nám pan Kalivoda.

Sauna vs. infrasauna

Stále častěji se vedle klasických saun setkáváme s pojmem infrasauna. Jaký je tedy hlavní rozdíl? Kdy je lepší uvažovat o klasice a kdy o infrasauně? Zeptali jsme pana Kalivody. Více se dozvíte ve videu.
Vedle saunových kabin jsme si vyzkoušeli pohodlnost ergonomických lehátek určených k relaxování a seznámili se se všemi saunovými doplňky, které společnost Dyntar nabízí. Pokud vás saunování zajímá, prohlédněte si stránky předního výrobce saunových kabin, infrakabin a parních lázní: www.dyntar.cz.
24.09.2015 | Jana Vaňková
  • Dyntar, spol. s.r.o.

    Firma Dyntar, spol. s.r.o. patří mezi přední výrobce originálních saunových kabin nejen v ČR, ale i v Evropě. Vyráběné sauny do interiéru, ale i venkovní sauny vždy navrhuje dle přání a potřeb zákazníka a využívá své vlastní technologické zázemí k realizaci originálních saunových kabin, které se vyznačují jedinečným rukopisem precizního a současně nadčasového designu.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444