Sanitární technika a zařizovací předměty

Zdravotně-technické zařizovací předměty jsou součástí vybavení budov. K zařizovacím předmětům počítáme umyvadla, záchodové mísy, vany, sprchové vaničky i kuchyňské dřezy.

Nároky uživatelů na užitné vlastnosti těchto předmětů stoupají. Zejména z hlediska hluku nebo bezpečnosti (osazení pomocných opěr a držadel). Zařizovací předměty jsou ale také splachovací zařízení, výtokové a odtokové armatury, nosné a úložné konstrukce. Výtokové armatury se podle počtu připojovacích potrubí dělí na ventily nebo směšovací baterie. Mohou být i stojánkové, nástěnné, pákové, termostatické. Oblíbené jsou instalace, kde odpadní potrubí a splachovací nádržky zakrývá předezdívka nebo sádrokartonová konstrukce s obkladem. Dále existují typy předmontovaných sanitárních modulů (WC, umyvadlo, bidet, pisoár).
Rozhodující množství vodárensky upravené vody se spotřebuje na řadu činností jako jsou praní, mytí a splachování. Je proto výhodné pořídit si duální systém u splachovacích nádrží. Splachovací tlačítko i vlastní splachování jsou však rozděleny na dvě části (pro malou potřebu - 3 litry, pro velkou potřebu - 6 litrů). Úspory vody představují až třetinu pitné vody.
23.04.2003 | Ing. Olga Koníčková

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • PETROŠ INTERIÉR

  Navrhujeme dekorace interiérů, bytů, hotelů a restaurací po celé ČR. Montáže a aranžování dekorací, záclony, garnýže, rolety, potahové látky, žaluzie. Šijeme na zakázku. Provádíme velkoobchod a maloobchod garnýží a záclon.

 • HAAS + SOHN Rukov s.r.o.

  Vyrábíme a dodáváme krbová kamna, krbová kamna s výměníkem, krbové vložky, krbové vložky s výměníkem, krbové sestavy, peletová kamna a příslušenství jako krbové nářadí, kouřovody a další. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis našich výrobků. Společnost HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH, čímž se stala součástí značky působící na trhu od roku 1854.

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., člen skupiny HELUZ GROUP, patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Novinkou je PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním vnitřním prostorem pro umístění venkovní stínicí techniky. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky. Je členem skupiny HELUZ GROUP.

 • Los Kachlos s.r.o.

  Los Kachlos je od roku 1996 významný český prodejce obkladů a dlažeb a výhradní dodavatel předních španělských i italských výrobců. Ve značkových showroomech v Praze, Brně, Zlíně, Uherském Hradišti a Bratislavě jsou k vidění obklady do koupelny , obklady do kuchyně , dlažby do interiéru i venkovní dlažby v nejrůznějších stylech a formátech a zejména té nejvyšší kvalitě.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444