Royal Comfort aneb design postelí, který nezná hranice

Jste-li milovníci kvalitního spánku a nechcete dělat kompromisy při výběru designu vaší postele, pak jsou vaše požadavky v souladu s filosofií firmy Royal Comfort.

Společnost Royal Comfort je výhradním dovozcem amerických postelí a matrací předních světových značek King Koil a Serta. V sortimentu firmy naleznete i čistě přírodní péřové polštáře a povlečení firem Mühldorfer a Christian Fischbacher.

Kromě tradičních vysokých kvalitních matrací, které jsou desítky let vyvíjeny ve spolupráci s ICA (Mezinárodní sdružení chiropraktiků), se King Koil detailně zabývá provedením a zpracováním boxpring postelí, často také nazývaných kontinentální postele. Postel značky King Koil se skládá ze čtyř částí, které si definuje klient do posledního detailu. 

 

Postelové čelo - to, co upoutá na první pohled

Postelové čelo tvoří dominantu celé ložnice a při jeho výběru je důležité neomezovat se na základní tvary a barvy, ale sladit vše s designem celé ložnice. Pro klidný spánek je důležité, aby postel tvořila s ložnicí harmonický celek. Značka King Koil nabízí široký výběr jednotlivých typů postelových čel. Vybírat můžete z více než 200 typů potahových materiálů včetně přírodní kůže a navíc každý v paletě mnoha odstínů a barev. Najdete zde čela s různými druhy prošití, s vyšitými čalouněnými knoflíky a kameny, atypické tvary zakončení, ale také čela designově čistá bez dalšího zdobení. Zákazník si může zvolit standardní rozměry postelového čela nebo si individuálně nadefinovat výšku i šířku, prakticky bez omezení. 

V portfoliu Royal Comfort zaujímá značka King Koil® přední místo. King Koil je americká firma zabývající se výrobou postelí a matrací již více než sto let. V roce 1898 se v prvním americkém výrobním závodě v Minnesotě začaly stáčet pružiny do spirál a vkládat do látkových kapes, zpracovávat přírodní materiály a šít první matrace. S poptávkou luxusních postelí šitých na míru stoupala také produkce a v současné době má King Koil po celém světě více než 40 výrobních závodů, nespočet showroomů na pěti kontinentech a tisíce realizovaných projektů.

Pružinová základna - pro finální design postele

Druhou částí postele je pružinová základna neboli boxspring, který se vyrábí v několika designových provedeních. Jejich rozlišnosti jsou především ve výšce, zpracování rohů, vyšitých tvarech, umístění případně zakrytí postelových nožiček a dalších detailech. Boxspringy lze libovolně kombinovat s jakýmkoli postelovým čelem z nabídky King Koil nebo také se svým vlastním. Pružinovou postelovou základnu lze použít samostatně s nožičkami a matrací bez připojení postelového čela. Boxspringy jsou nejčastěji používanými základnami u kvalitních postelí všech renomovaných světových výrobců. Jejich výhodou je přesně daná charakteristika a dlouhá životnost, která je díky kvalitnímu zpracování značky King Koil prakticky neomezená.

Čalounění boxspringu i postelového čela je prvkem, který určuje finální design postele. Trendem jsou především přírodní barvy od krémové přes světle šedou až po zlatou a stříbrnou. Na design zlaté a stříbrné vsadila i značka Serta, která uvedla v letošním roce na trh limitovanou edici postele Bellagio at Home. Tato edice vychází z postelí, které firma Serta exklusivně dodávala do hotelu Bellagio v Las Vegas. Prohlédnout si ji a vyzkoušet můžete v showroomu firmy Royal Comfort.

Matrace jako to nejzásadnější na celé posteli

Nejdůležitější částí celé postele je samozřejmě kvalitní a pohodlná matrace. Správná matrace by měla naprosto přesně vyhovovat vašim tělesným proporcím a vaší aktivitě. Kromě odpovídající délky matrace, která by měla o 20 % přesahovat délku vašeho těla, je to především tvrdost a použité materiály. Tvrdost matrace by měla korespondovat s vaší tělesnou hmotností a její volba rozhoduje i o kvalitě a pohodlnosti vašeho spánku. Matrace předních světových výrobců mají několik společných prvků. Především je to pružinové jádro, které je nejčastěji tvořeno taštičkovými pružinami rozdělenými do zón tak, aby vznikla komfortní oblast pro rameno.

Důležité jsou samozřejmě i použité materiály, kde trendem jsou jednak přírodní matrace, ale především takzvané hybridní matrace, které kombinují přírodní materiály a paměťové pěny různé hustoty. Tyto matrace se skládají z 15-30 různých vrstev, které jednak perfektně zaručují podporu páteře při spánku, ale zároveň poskytují všechny benefity přírodních materiálů. Nejkvalitnější matrace bývají vybavené i takzvaným topperem, neboli svrchní matrací, která je vyplněna dalšími vrstvami přírodních či antialergických materiálů. 

Častým požadavkem zákazníků jsou i matrace antialergické. Tyto matrace jsou v případě kvalitních výrobců doplněny o speciální visko-elastické pěny, které jsou za pomoci nejmodernějších technologií napuštěny kapénkami gelových mikročástic, které reagují na teplotu těla a matraci příjemně ochlazují.

Do dokonalé ložnice dokonalé ložní prádlo

Sestavíte-li si postel, která stoprocentně zapadá do konceptu vaší ložnice a komfort matrace ji dodává na dokonalosti, neměli byste podcenit výběr ložního prádla. Firma Royal Comfort pečlivě vybírala výrobce povlečení, který by se kvalitou a variabilitou ve výběru designu mohl kombinovat s luxusními postelemi amerických King Koil a Serta. Ložní prádlo švýcarské rodinné firmy Christian Fischbacher splňuje veškeré tyto požadavky a jednoznačně se řadí mezi nejprestižnější výrobce povlečení na evropském trhu. Firma Chritian Fischbacher® kromě vlastního týmu spolupracuje i s předními světovými designéry a minimálně dvakrát ročně představuje nové kolekce ložního prádla na předních designérských veletrzích. Na povlečení používá pouze přírodní materiály (bavlnu a len) upravené do nejjemnějších tkanin (satén, damašek, jacquard či percale).

Přikrývky z prachového peří. Kvalita, kteoru pocítíte na vlastní kůži

Chcete-li skutečně usínat a probouzet se v dokonalé posteli, pak zvolte přikrývky a polštáře z prachového peří nepřekonané kvality německé firmy Mühldorfer, která vyrábí prošívané polštáře a přikrývky nejvyšší kvality již od roku 1920. Pečlivý výběr husího a kachního peří a mycího procesu za použití horské vody z Bavorského lesa tvoří základ pro unikátní, jemné a čisté péřové přikrývky a polštáře.

Pokud potřebujete více informací, spojte se s odborníky z Royal Comfort, kteří vám poradí s výběrem a do detailu sdělí veškeré možnosti.
26.08.2016 | PR
  • Royal Comfort s.r.o.

    Firma Royal Comfort dováží luxusní vysoké americké matrace a postele značek King Koil a Serta, kvalitní péřové polštáře a přikrývky německé firmy Mühldorfer a přírodní designové ložní povlečení švýcarské rodinné firmy Christian Fischbacher.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444