Ročenka dřevostaveb 2008

V těchto dnech vydává Prodesi, v.o.s. Ročenku dřevostaveb 2008, unikátní přehled nejzajímavějších dřevostaveb realizovaných v České republice v uplynulém roce. Publikace je uceleným průvodcem současnou českou architekturou dřevostaveb, který vychází každoročně s cílem zviditelnit kvalitní realizace staveb s použitím dřeva. Poskytuje ucelený pohled na současnou domácí architekturu dřevostaveb a pro ty, kteří uvažují o stavbě vlastního domu, představuje i jedinečný zdroj inspirace.

V pořadí již čtvrté vydání Ročenky dřevostaveb mapuje architektonicky, konstrukčně i dispozičně zajímavé dřevostavby realizované v České republice v roce 2008. Tyto stavby jsou pak doplněny ještě o několik starších realizací z let 2007 a 2006, které nebyly v předchozích Ročenkách dosud publikovány. Ročenka 2008 tak navazuje na své tři předchůdce a dohromady s nimi tvoří reprezentativní soubor české architektury dřevostaveb za poslední 4 roky.

Aktuální vydání Ročenky představuje celkem 25 dřevostaveb, mezi kterými převažují rodinné domy. Vedle nich zde ale najdete rovněž rozsáhlý rekreační areál, vinařský dům nebo originální dřevěnou lávku v zámeckém parku.
Ročenka je důkazem širokých možností využití stavební technologie s použitím dřeva a dokládá i stále rostoucí oblibu dřevostaveb v České republice.

Ročenka dřevostaveb pravidelně doprovází výstavu Salon dřevostaveb, největší českou přehlídku architektury dřevostaveb. Salon se každoročně koná na přelomu února a března jako hlavní doprovodný program veletrhu Dřevostavby. Vedle oborově specializované výstavy zde návštěvníci mohou zhlédnout dokumenty a navštívit přednášky domácích i zahraničních architektů.

Veletrh Dřevostavby však není poslední zastávkou Salonu dřevostaveb v roce 2009. Ve zbytku roku se výstava pravidelně představuje i v dalších městech české republiky a na podzim se pod patronací Salonu uskuteční další Dřevěné dny otevřených dveří, 2. ročník dnů otevřených dveří ve dřevostavbách. Zde budou mít zájemci jedinečnou příležitost osobně navštívit vybrané rodinné domy a na vlastní oči si prohlédnout originální moderní dřevostavbu.


Více informací najdete na www.salondrevostaveb.cz


23.03.2009 | tz

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • ABB s.r.o. Elektro-Praga

  ABB s.r.o., Elektro-Praga je od roku 1993 součástí koncernu ABB, přední světové firmy v technologiích pro energetiku a automatizaci. Organizační jednotka Elektro-Praga, se sídlem v Jablonci nad Nisou, má v České republice 150letou tradici v oblasti výroby a prodeje spínačů a zásuvek pro domovní i průmyslové použití.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky.  


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444