Ročenka dřevostaveb 2008

V těchto dnech vydává Prodesi, v.o.s. Ročenku dřevostaveb 2008, unikátní přehled nejzajímavějších dřevostaveb realizovaných v České republice v uplynulém roce. Publikace je uceleným průvodcem současnou českou architekturou dřevostaveb, který vychází každoročně s cílem zviditelnit kvalitní realizace staveb s použitím dřeva. Poskytuje ucelený pohled na současnou domácí architekturu dřevostaveb a pro ty, kteří uvažují o stavbě vlastního domu, představuje i jedinečný zdroj inspirace.

V pořadí již čtvrté vydání Ročenky dřevostaveb mapuje architektonicky, konstrukčně i dispozičně zajímavé dřevostavby realizované v České republice v roce 2008. Tyto stavby jsou pak doplněny ještě o několik starších realizací z let 2007 a 2006, které nebyly v předchozích Ročenkách dosud publikovány. Ročenka 2008 tak navazuje na své tři předchůdce a dohromady s nimi tvoří reprezentativní soubor české architektury dřevostaveb za poslední 4 roky.

Aktuální vydání Ročenky představuje celkem 25 dřevostaveb, mezi kterými převažují rodinné domy. Vedle nich zde ale najdete rovněž rozsáhlý rekreační areál, vinařský dům nebo originální dřevěnou lávku v zámeckém parku.
Ročenka je důkazem širokých možností využití stavební technologie s použitím dřeva a dokládá i stále rostoucí oblibu dřevostaveb v České republice.

Ročenka dřevostaveb pravidelně doprovází výstavu Salon dřevostaveb, největší českou přehlídku architektury dřevostaveb. Salon se každoročně koná na přelomu února a března jako hlavní doprovodný program veletrhu Dřevostavby. Vedle oborově specializované výstavy zde návštěvníci mohou zhlédnout dokumenty a navštívit přednášky domácích i zahraničních architektů.

Veletrh Dřevostavby však není poslední zastávkou Salonu dřevostaveb v roce 2009. Ve zbytku roku se výstava pravidelně představuje i v dalších městech české republiky a na podzim se pod patronací Salonu uskuteční další Dřevěné dny otevřených dveří, 2. ročník dnů otevřených dveří ve dřevostavbách. Zde budou mít zájemci jedinečnou příležitost osobně navštívit vybrané rodinné domy a na vlastní oči si prohlédnout originální moderní dřevostavbu.


Více informací najdete na www.salondrevostaveb.cz


23.03.2009 | tz

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s. patří mezi tři největší výrobce zdících systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelněizolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy anebo nepálených cihel HELUZ NATURE Energy pro zdravější mikroklima.

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444