Rezidence Prachnerova – zdravé bydlení v centru metropole

Současná doba je charakterizována vysokou poptávkou po nákupu bytů. Zároveň však také vzniká zvýšený tlak klientů na kvalitu stavebních prací, což vede k výraznému posunu v kultivaci prostředí rezidenční výstavby.

Příkladem toho je poslední realizovaný projekt Rezidence Vítkovka v lokalitě Žižkova. Ten díky své kvalitě a použitým technologiím jasně ukázal, že i v centru Prahy lze dýchat čistý vzduch a žít v kontaktu s přírodou.


Toto jsou i hlavní znaky nového ambiciózního projektu, který pod taktovou společnosti IP Polná vzniká v atraktivní, dynamicky se rozvíjející lokalitě na rozhraní pražského Smíchova a Košíř. Přesněji řečeno v jedné z posledních proluk v ulici Vrchlického. V objektu bude instalován unikátní systém rekuperace vzduchu s filtry druhé generace, který obyvatelům domu zajistí mimořádně čisté ovzduší.

Hlavním charakterem zástavby je osobitá architektura a zajímavé dispozice nabízených bytů, díky čemuž má každý klient možnost najít si bydlení plně odpovídající jeho životnímu stylu.

Široká škála bytů

Rezidence Prachnerova, kterou tvoří jeden architektonicky i materiálově zajímavý bytový dům, respektuje stávající zástavbu a krajinný ráz lokality, zároveň však splňuje požadavky kladené na současné moderní městské bydlení. Bytový dům o osmi nadzemních podlažích, na nichž se bude nacházet 118 bytů a bytových ateliérů, nabízí pestrou skladbu jednotek – od 1+kk až po 4+kk.

V prvních čtyřech podlažích převládají menší, velmi dobře dispozičně řešené byty, v horních podlažích se pak byty stávají členitějšími. V nejvyšším, tedy osmém podlaží se nacházejí designově řešené mezonety s rozlehlými terasami a unikátním výhledem do přírodního parku Košíře-Motol. Každý byt má svoji prostornou lodžii s možností vybudování vlastní zahrádky. Parkování rezidentů bude zajištěno podzemními garážemi, ve spodní části objektu navíc vzniknou moderní komerční prostory.

Osobitá architektura

Fasáda domu je navržena v šedém elegantním odstínu a je zajímavě členěná a z části zaoblená. Významným prvkem pak jsou posuvné panely na lodžiích, které rezidentům umožňují regulovat sluneční osvit. Optická integrita s fasádou tvoří celek, který není nikdy definitivní a je neustále v drobném pohybu. To dodává obyvatelům dobrý pocit, že dům je stále jiný, nový, plný života.

Kvalitní občanská vybavenost

V lokalitě se nachází bezpočet tradičních obchodů, služeb denní potřeby, parků a oblíbených sportovních zařízení. Do velkých nákupních center na Smíchově a na Zličíně dojedete během několika minut autem nebo MHD. Milovníci kultury ocení blízkost multikin, kulturních a společenských spolků, mezi které patří například Klub Klamovka, Klub Futurum a jiné. Velkou předností této lokality je snadná dosažitelnost špičkových zdravotnických zařízení, nemocnice v Motole a nemocnice na Homolce, které jsou díky jazykově vybavenému personálu velmi oblíbené i mezi zahraničními klienty.


Více na stránkách společnosti.
22.09.2017 | PR
  • IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o.

    Společnost IP IZOLACE POLNÁ je rodinná firma s více než 25letou tradicí tvořena týmem zkušených stavebních odborníků a energetických specialistů. Posláním společnosti je šetřit energii a pracovat vždy odborně s použitím těch nejkvalitnějších surovin. Za dobu své působnosti společnost zateplila více než 25 200 rodinných domů, zrevitalizovala přes 900 bytových domů a pomohla desítkám měst a obcím. Od roku 2012 se také věnuje developerské činnosti zabývající se novým moderním bydlením v centru Prahy.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444