Renovace vytápění v městských bytech v Brně

Firma Setop s.r.o. má bohaté zkušenosti v oblasti vytápění a projektů topení. Jednou z posledních zakázek byla například renovace vytápění v městských bytech. Tuto zakázku si u firmy poptala Městská část Brno-střed.

Zřízení etážového vytápění proběhlo tak, že si firma nejprve s nájemníky bytů domluvila termín na zaměření stávajícího stavu. Měřily se nosné stěny, příčky, okna i trasy plynovodního vedení a umístění HUP. Po zaměření stávajícího stavu byly získány veškeré potřebné údaje k vypočítání přesných tepelných ztrát jednotlivých místností, podle čehož se potom velice snadno určil nejvhodnější zdroj tepla a velikosti otopných těles.

V bytech se původně vytápělo pomocí VAF a příprava teplé vody byla pomocí elektrického zásobníku. Jako nové a efektivnější řešení firma Setop s.r.o. použila kondenzační kotel Baxi Nuvola Duo – tec +16 GA, u kterého je také výhodou jeho zásobník teplé vody o objemu 40l. Tento kotel je navíc poměrně malý a také se dá elegantně schovat např. do skříně.

Otopná tělesa byla použita značky Korado VK, která zároveň vypadají dobře v interiéru. Do koupelen byl umístěn otopný žebřík, který zase o něco zvětší komfort.

Pro shrnutí tedy byla v městských bytech nově instalována otopná tělesa, nové rozvody k nim a kondenzační kotel s novou trasou vnitřního plynovodu. Přesné zaměření a návrh topení vede k tepelné pohodě a velké úspoře energií. Pokud i vy hledáte způsob, jak ušetřit na vytápění a zároveň si chcete užívat doma tepelnou pohodu, neváhejte a kontaktujte firmu Setop.
05.05.2017 | PR
  • SETOP s.r.o.

    Jihomoravská společnost SETOP s.r.o. Vám přináší řešení jak efektivně vytápět rodinné domy, byty i průmyslové haly. Své služby poskytujeme zákazníkům po celé Moravě.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444