ROCKHOUSE do druhého ročníku

Po úspěchu, jaký mezi odbornou i laickou veřejností zaznamenala soutěž o český nízkoenergetický dům roku 2006, se akciová společnost Rockwool rozhodla vyhlásit druhý ročník ROCKHOUSE 2007. Nejvýznamnější světový výrobce stavebních izolací z kamenné vlny dotuje i druhý ročník soutěže motivujícími částkami 100 a 30 tisíc korun v I. kategorii Projekt.

Společnost Rockwool má zájem, aby se do soutěže, jejímž cílem je popularizace nízkoenergetického bydlení v České republice, zapojili jak renomovaní architekti, architektonická studia a ateliéry, tak studenti stavebních oborů vysokých škol. Zvláštní ocenění poroty s dotací 50 000 Kč je připraveno také pro II. kategorii Realizace. Mohou se do ní přihlásit firmy i soukromí stavebníci, kteří již postavili rodinné domy a jiné objekty s nízkoenergetickou koncepcí šetrnou k životnímu prostředí.

 

O hlavní cenu ve výši 100 tisíc Kč se utkají takové projekty, které zohledňují ekologická a ekonomická hlediska, a přitom vytvářejí svébytnou moderní českou architekturu. Druhou z hlavních cen v kategorii Projekt ve výši 30 000 Kč získá studentská práce, přičemž i student se může utkat s renomovanými architekty o hlavní cenu. Jak dokázal vítěz ROCKHOUSE 2006 Tomáš Hlavsa, studenti nejsou bez šance! Dokáží se oprostit od zavedených metod a zužitkovat poznatky o moderních, ekologicky šetrných technologiích, čímž posouvají bytovou výstavbu do nových dimenzí.

 

Kromě výraznějšího prostoru pro seberealizaci se letos studentům také dostane větší odborné podpory ze strany pedagogů, ale také od České komory architektů a Obce architektů. Pro nastupující generaci stavitelů jsou na letošní rok připraveny semináře k problematice zlepšování tepelněizolačních vlastností budov, minimalizace tepelných ztrát a celkového snižování energetické náročnosti bydlení.

 

Uzávěrka soutěže ROCKHOUSE byla vzhledem k profesnímu vytížení účastníků prodloužena do 31. ledna 2008. Po tomto termínu bude odborná porota soutěžní práce posuzovat především z hlediska vhodnosti a rozsahu použití izolačních systémů a materiálů Rockwool a dále podle celkové energetické potřeby domu v našich klimatických podmínkách. Důležitým kritériem bude samozřejmě také to, jak se tyto funkční prvky podaří tvůrcům skloubit s výsledným vzhledem domu a jeho zakomponováním do krajiny.

Pravidla soutěže ROCKHOUSE o český nízkoenergetický dům roku 2007, přesným rozpis náležitostí technické dokumentace přihlášených projektů a profily porotců najdete na internetové adrese www.rockhouse.cz.


Pro další informace kontaktujte sekretariát soutěže IDMZ, Pod Vilami 22, Praha 4 , sekretáře Moniku Koliandrovou, tel.: 241 740 471, gsm: 602 778 650. E-mail pro případné dotazy: rockhouse@rockwool.cz

29.05.2007 | tz - Rockwool
  • ROCKWOOL, a.s.

    ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444