Proč si vybrat komfortní větrání s rekuperací?

Chcete topit a větrat levně, efektivně a zdravě, navíc bez starostí? Společnost Zehnder – výrobce špičkových topných těles a systémů řízeného větrání – nabízí všem zákazníkům možnost získat prodlouženou pětiletou záruku na komponenty systému komfortního větrání s rekuperací tepla. Pořiďte si soustavu z originálních dílů Zehnder a získejte bezproblémové řešení s výjimečnou garancí!

Co je větrání s rekuperací?

Výhody systémů řízeného větrání jsou dnes dostatečně známé i nejširší veřejnosti: pravidelná a dostatečná výměna vzduchu zaručuje zdravější vnitřní prostředí. Dnes sice dokonale zaizolované budovy brání únikům tepla a přináší úsporu nákladů na vytápění, nedostatečné větrání ale může způsobovat různé zdravotní problémy. Proto se v současné architektuře bytových i rodinných domů stále větší míře uplatňují systémy řízeného větrání, které výměnu vzduchu řeší komfortně a spolehlivě.

Pokud jsou navíc vybaveny rekuperací, kdy teplý, odcházející vzduch předá část svého tepla čerstvému vzduchu z exteriéru, dokáže systém i významnou měrou snížit náklady na vytápění. Komfortní větrací systém navíc nepřináší jen výhody spojené s příjemným vnitřním prostředím, ale i nejjednodušší zabezpečení normami předepsané výměny vzduchu.

Levně neznamená spolehlivě

Společnost Zehnder již několik let dodává na náš trh vysoce kvalitní systémy řízeného větrání s rekuperací, jejichž v praxi ověřená spolehlivost umožňuje nabídnout všem zákazníkům ojedinělou prodlouženou pětiletou záruku bez navýšení ceny.

Je zřejmé, že sofistikované a spolehlivé větrací systémy vyžadují odpovídající investici. Tato investice je důležitým a správným rozhodnutím (přináší komfort, zdraví, vysokou energetickou účinnost).

Jedině kvalitní výroba všech komponentů systému komfortního větrání s rekuperací tepla dokáže zajistit jejich bezproblémové fungování i na dobu delší, než je výrobcem garantovaných 5 let. Komfortní systém Zehnder je investicí do kvalitativně hodnotného a technologicky perfektně sladěného produktu, který zákazníkům na mnoho let zabezpečí optimální funkčnost a výkon. A i v případě, že by přeci jen byla nutná oprava, máte jistotu, že bude provedena v nejkratším termínu a bezplatně.

Spolehlivost zaručí pouze systém

Součástí perfektně fungujícího komfortního větracího systému jsou tyto složky: správný návrh, správné komponenty, správná instalace a správná údržba. „Zehnder si je kvalitou svých produktů, systémů a služeb jist natolik, že může bez zaváhání poskytnout prodlouženou záruku,“ říká Ing. Jiří Štekr, vedoucí zastoupení společnosti Zehnder pro Českou a Slovenskou republiku. K jejímu získání je ale potřeba splnit několik jednoduchých kroků:Správný návrh
Na základě konzultace s Vaší instalační firmou bude systém Zehnder pro komfortní větrání odborně navržen dle ČSN EN 15 665/Z1 (s akceptací DIN 1946-6).

Správné prvky systému větrání
Plus-záruka-5 let je platná pouze na výrobky Zehnder v případě realizace kompletního systému větrání výhradně z prvků Zehnder (specifikaci stanoví výrobce).

Správná instalace
Systém komfortního větrání Zehnder bude instalován v souladu s instalačními a uživatelskými návody a dle ČSN EN 15 665/Z1 (s akceptací DIN 1946-6).

Správné uvedení do provozu
Uvedení do provozu bude provedeno a prokazatelně zaprotokolováno autorizovaným partnerem Zehnder nebo servisním technikem Zehnder.

Správná údržba
Výměna filtrů a údržba systému bude prováděna podle „Servisního plánu větracího systému Zehnder“ a zaznamenávána do servisního plánu.

Pohodlí s přidanou hodnotou

Instalace systému komfortního větrání s rekuperací tepla od společnosti Zehnder nejen, že prospívá zdraví svých uživatelů (pravidelný přísun čerstvého vzduchu omezuje tvorbu plísní, snižuje podíl CO2 v místnosti a je účinným nástrojem v boji proti alergiím), ale má i nemalý podíl na ochraně vaší investice do nemovitosti jako takové: „Díky řízenému větrání se netvoří plísně a budovy netrpí nadměrnou vlhkostí, čímž náš systém pomáhá chránit celou konstrukci budovy,“ vysvětluje Jiří Štekr. Rozvody lze vést ve stropě, v podlaze či ve stěně a systém je velmi tichý. Díky účinnosti až 95% zpětného získávání tepla z odvětrávaného vzduchu přináší i významnou úsporu v nákladech na vytápění. Přitom vlastní provoz je energeticky nenáročný – díky účinným EC-ventilátorům má jen velmi nízkou spotřebu primární energie. Designově náročné zákazníky Zehnder oslovuje širokou škálou ventilů a pohledných mřížek pro stěny, stropy i podlahy.

Bezplatný návrh komfortního větrání

Základním předpokladem ke správné funkčnosti řízeného větrání s rekuperací tepla je odborný návrh vhodného konceptu větrání v souladu s platnými normami, vytvořený konkrétně pro Váš dům nebo byt. Neváhejte si ho vyžádat u zkušených specialistů na info@zehnder.cz.

Zdroj fotografií: Zehnder
04.06.2018 | PR

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444