Probuďte jaro

Záplava žlutých narcisů, rudých tulipánů, růžových hyacintů a blankytných modřenců. Tenhle pohled vás zaručeně probudí ze zimního spánku. Nečekejte a ozdobte si jarními květy každou místnost v bytě. Ukážeme vám, jak to těmto cibulovinám sluší v samozavlažovacích květináčích, truhlících a pěstebních nádobách od českého výrobce Plastia.

Hrajte si s barvami

Touhle dobou už není možné sázet samotné cibulky. To byste se květů nedočkali. Proto si kupte rostlinky, které jsou už předpěstované a raší jim poupata. Kromě obvyklých tulipánů, narcisků a hyacintů můžete vybírat i z drobných cibulovin, jako jsou sněženky, modřence, bledule a ladoňky. Kombinujte různé barvy. Aranže doplňte violkami, čemeřicí, primulkami nebo převislým břečťanem. 

Nezapomeňte na barvu květináče. Bílé květy v bílém květináči budou působit fádně, zatímco pastelově modrý truhlík může zvýraznit krásu hyacintu v záplavě žlutých a bílých kvítků. Pestrobarevnému osázení zase bude slušet neutrální antracitový či terakotový truhlík.

Zavěšená radost

Co takhle jarní dekoraci zavěsit? Závěsný samozavlažovací květináč BERBERIS ozdobí terasu nebo balkón. Použít ho však můžete i v interiéru. Popruh je možné sundat a květináč postavit na parapet či stolek. Tento elegantní kousek se pyšní řadou vychytávek. Díky chytrému špuntu zůstane voda uvnitř a vy ho bez obav můžete zavěsit do interiéru. Pro venkovní použití špunt naopak vyjmete, abyste se vyhnuli možnému přemokření. 
Doporučená cena závěsného květináče BERBERIS s průměrem 26 cm je 449 Kč, větší model, s průměrem 30 cm, stojí 499 Kč. K dostání jsou 4 barevné variace.

TIP jak si ušetřit práci

Květiny v samozavlažovacích květináčích můžeme zalévat až třikrát méně často než v obyčejných nádobách. U zavěšených květináčů tuto vlastnost 
obzvlášť oceníme. Nikomu se nechce pořád šplhat do výšek.

Na štíhlých nožkách

Díky pěstební nádobě URBALIVEsi doma vytvoříte ostrov plný barev a vůní. Originální design kombinující dřevo a plast zpracoval přední český designér Jiří Pelcl. Nádoba obsahuje samozavlažovací knoty, díky nimž si rostliny vezmou jen tolik vláhy, kolik potřebují.

Obvyklá cena vysoké pěstební nádoby URBALIVE je 1 775 Kč, nižší koupíte za 1 745 Kč. Vybírat můžete ze zelené, antracitové, čokoládové a smetanové barvy.

 

TIP jak sázet

Nejprve vyzkoušejte rozmístění květin v obalech, ve kterých jste rostlinky koupili. Až budete s aranží spokojeni, opatrně je vyklepněte, zasaďte na vybrané místo a dosypte zeminu. Květiny nesmí být utopené, zároveň však musí mít všechny kořeny v půdě.

Zdobíme parapet i zábradlí

Moderní a důmyslné zpracování samozavlažovacího truhlíku BERBERIS je z dílny mladých českých designérů ze studia WRKS. Díky šesti barevným provedením je ideální pro ty, kteří rádi ladí do posledního detailu. Zalévání je bezstarostné – Berberis má velkou zásobárnu vody s hladinoměrem, dostatečně velký otvor pro zalévání a přepad vody. 

V nabídce je truhlík BERBERIS ve dvou šířkách: 60 cm za doporučenou cenu 515 Kč a 80 cm za 620 Kč.

TIP jak o cibuloviny pečovat

Dopřejte jim dostatek světla, aby se zbytečně nevytahovaly. Myslete na to, že v chladu pokvetou déle. Odkvetlé kvítky odstřihujte, listy odstraňujte až po zežloutnutí. Zatažené cibulky vyndejte z hlíny a uskladněte v chladu a suchu. Na podzim je můžete zasadit do záhonu a těšit se na jaro, až zase vykvetou.

TIP jak zalévat

Prvních čtrnáct dní je potřeba rostliny v samozavlažovacích květináčích zalévat shora. Musí pořádně zakořenit, aby mohly čerpat vodu ze spodního zásobníku. Teprve potom doplňte vodu skrz zalévací šachtu na maximum. Uvidíte, jak bude spodní závlaha květinám svědčit. Pro rostliny je to ten nejpřirozenější způsob, jak si brát vodu. Nehrozí jim přesušení ani přemokření. Nestresují se, relaxují. A spokojenou květinu poznáte na první pohled.

Varianty osázení:

• trs nízkých drobnokvětých tulipánů, trs drobnokvětých žlutých narcisů a dva modřence;

• tři bílé modřence a tři modré nebo růžové (červené) hyacinty – kdo miluje kontrast, dá dva bílé a jeden modrý modřenec;

• barevnolistá šalvěj (Salvia officinalis Tricolor), dva narcisy a dva hyacinty – ve stejné barvě anebo každý jiný;

• nebo jeden nízký brslen (Euonymus fortunei v odrůdách), jeden tulipán, po jednom trsu drobnokvětých a velkokvětých narcisů (anebo narcisy rozdílné barvy) a jeden až dva hyacinty – tulipány s hyacinty harmonicky slaďte v barvách.

 04.03.2021 | PR

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444