PVC podlahy plní požadavky na design i praktičnost

Ptáme se odborníků

Polyvinylchloridové podlahy v posledních deseti letech zaznamenaly obrovský boom. Od původních panelákových „lin“ k dnešnímu PVC uplynulo hodně času a technologie i materiály se posunuly o mílové kroky kupředu.

Podlaha z polyvinylchloridu, zkráceně PVC, předčí očekávání v mnoha bodech. O tomto materiálu panuje historicky mnoho mýtů a pověr, které se díky moderním PVC podlahám nezakládají na pravdě. Odborníci ze společnosti Koberce BRENO poskytli dopovědi na následující otázky.
 

Jaké jsou základní výhody polyvinylchloridových podlah z praktického hlediska?

  • PVC podlaha poskytne uživateli komfort od prvního setkání. Tedy již prvotní manipulace a transport zakoupené podlahy je snadná. 
  • Samotné položení PVC podlahy v menších a prostorově jednoduše řešených místnostech není nikterak náročné. 
  • Dále při vlastním užívání PVC jsou vyzdvihované  schopnost tlumení kročejového hluku
  • vysoká odolnost proti vlhkosti a vodě
  • snadná údržba a oproti dřevu či dlažbě také vysoká odolnost vůči mechanickému poškození.
 

Je výběr dekoru PVC podlah limitován?

Naprosto ne. Naopak. Podlahy z PVC dokážou zcela realisticky imitovat dřevěnou podlahu. Dřevo, coby přírodní materiál je limitován klasickým designem. Může dojít pouze k různým povrchovým úpravám nebo tónování. PVC naopak umožní vnést do klasických přírodních vzorů artové dekorové prvky, jako např. nápisy, vzory, otisky a různé reliéfy apod. Zároveň není zákazník limitován ani v barevné škále a to ani v nejjemnějším tónování.
 
 

Jaká je ekonomická náročnost PVC podlah?

V síti prodejen BRENO se pohybujeme v řádech stokorun za metr čtvereční. Tedy v rozmezí 150 – 500 Kč/m2 podle tloušťky podlahy a zvoleného dekoru.
 

Kde jsou PVC podlahy k dostání?

Koberce BRENO aktuálně disponují sítí 58 prodejen napříč celou Českou republikou, kde nabízíme PVC v nových designech dokonale imitujících dřevo nebo dlažby či jednobarevných provedeních. Samozřejmostí je odborný a profesionální personál.


Více zjistíte na www.BRENO.cz.
11.05.2017 | PR
  • Koberce BRENO, spol. s r.o.

    Svět krásných nových vzorů u vašich nohou, popusťte uzdu své představivosti a nechte se inspirovat novými módními hity, které dovedou Váš byt k dokonalosti. Díky široké nabídce celoplošných i kusových koberců, PVC či vinylových podlah, už nikdy víc nemusí být vaše podlaha nudná či fádní. Nyní si na našich 59 prodejnách, můžete vybrat krytinu, která  bude vyhovovat přesně vašim požadavkům a již se nemusíte spokojit s kompromisy.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444