Otevírání brány bez námahy

Už Vás taky nebaví vždy při vjezdu autem k bráně plotu vystupovat a manuálně je otvírat a posléze zase zavírat. Řešení je poměrně jednoduché a v dnešní době i cenově přijatelné - jsou to brány s elektromechanickým pohonem. Tyto výrobky jsme nalezli v sortimentu společnosti Technopark.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Nejdříve ze všeho je důležité si vybrat vhodný typ brány. Typy bran podle pohonu rozdělujeme na otočné a posuvné. Při výběru pro Vás vhodnějšího typu, by jste měli brát v potaz zejména velikost okolního prostoru (posuvné jsou mnohem náročnější na prostor vedle vjezdu) a šířky příjezdové cesty (otočné se otevírají jen do určitého úhlu). Rovněž velikost brány a její hmotnost hrají důležitou roli při výběru pohonu - každý pohon má hmotnostní a rozměrový limit pro posunutí břemena. Poslední, ale nikoliv v důležitosti, na co bychom se při výběru brány měli zaměřit je ovládání. Ty pracují všechny na shodném principu, ale jak všichni víme, když dva dělají totéž nemusí to být vždy totéž. Rozdíli jsou napříkad ve vzdálenosti od fotobuňky nutné k aktivaci nebo závislosti na venkovních podmínkách.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Typickým zástupcem elektromechanického nadzemního pohonu pro otočné brány je v nabídce společnosti Technopark sada Plutokit. Pluto 4000 je lineární elektromechanický pohon pro křídlo brány s maximální délkou 3m nebo vahou křídla 800 kg při běžném provozu. Jeho originální provedené a technické řešení zaručuje dlouhodobou spolehlivost a funkčnost. K pohonu jsou nové doplňky z řady MOON: klíčový spínač MOSEG s bezpečnostní kartou Technopark + 5 klíčů a fotočlánky MOF pro montáž na zeď. V sadě Plutokit je dodávána řídící jednotka A6F pro 2 motory, řízená mikroprocesorem, s možností připojení el. zámku brány, jednotka poskytuje mnoho variant programování provozu pohonů a další pohodlné funkce.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Elektromechanický pozemní pohon pro posuvné nebo samonosné brány do 600 kg nese označení Robokit. Součástí Robokitu je pohon RO1000 s vestavěným zdrojem 230Vac. Kovový motor zaručuje dlouhou životnost a tichý chod. Brána disponuje bezpečnostním mechanismem proti přimáčknutí, elektronickou ochranou proti vnějším vlivům a doplnitelnou PIU zásuvnou kartou pro pěší mód, druhý pár fotočlánků a semafor. Součástí sady je rovněž klíčový spínač MOSEG k montáži na zeď s bezpečnostní vložkou + 2 klíči a výstražná lampa LUCY.
02.07.2003 | Martin Vápeník

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • HON - okna, dveře

  Eurookna a vchodové dveře děláme už více než 93 let. S našimi okny budete přírodě nablízku. Tradici výroby nejen dřevěných oken a dveří, ale i jiných truhlářských výrobků založil v roce 1924 náš děda. Dnes vyrábíme dřevěná a dřevohliníková okna, vchodové dveře , posuvky a balkónové dveře, repliky historických oken na památkově chráněné stavby a další otvorové výplně na všechny druhy staveb, od moderních domů až po kostely.

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • Architektonická kancelář Křivka s.r.o.

  Architektonická kancelář Křivka nabízí kompletní služby v oblasti architektonických a projekčních prací. Kancelář byla založena v roce 1990 Ing. arch. Lubomírem Křivkou.

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., člen skupiny HELUZ GROUP, patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Novinkou je PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním vnitřním prostorem pro umístění venkovní stínicí techniky. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky. Je členem skupiny HELUZ GROUP.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444