Optimi – optimální způsob zasklívání lodžií a balkonů

Posezení na balkóně je záležitostí letních měsíců, a to ještě pouze za slunečních dní. Po zbytek roku fungují balkóny jen jako odkladiště nepotřebných věcí. Nemusí tomu tak ale být.

Společnost Optimi vám balkón zasklí a prodlouží tak jeho funkční období na celý rok. Jedná se o unikátní systém posuvných a otočných dílů z bezpečnostního skla bez svislých rámů, které přiléhají těsně k sobě. Skla v hliníkových rámech jsou vedena v kolejnicích a v případě potřeby je možno je „shrnout“ na stranu a vrátit balkónu jeho vzdušnost. Systém minimalizuje tepelné ztráty a chrání proti prachu, dešti, sněhu i zlodějům. Podle několikaletého měření snižuje zasklení prašnost o 90% a uspoří 21-37% energie. Velmi důležitá je i jeho protihluková funkce – systém snižuje hladinu vnějšího zvuku až o 10db a je tak často nezbytný, například v nových bytových domech u rušných silnic. O větrání se nemusíte starat, mezi jednotlivými skly totiž zůstávají 2 mm mezery a zajišťují tak optimální cirkulaci vzduchu. Systém je unikátní i tím, že doba montáže trvá pouhých 4-8 hodin. Jediným omezením tak zůstává maximální výška dvou metrů a deseti centimetrů a fakt, že balkón či lodžie musí být shora uzavřená.
08.10.2009 | PR
  • Optimi, spol. s r.o.

    Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444