Opatřete si venkovní rolety a nechte horko za okny

Za nákup venkovní rolety na solární pohon získáte zpět 2000 korun

Účinek venkovního stínění spočívá v jeho prevenci – zamezení přístupu tepla k okenním tabulím, které by po zahřátí přenášely teplo do interiéru. Vnitřní rolety či žaluzie už by jim v tom nedokázaly zabránit, protože pouze usměrňují přívod světla. Aby horko zůstalo v parném létě jen za okny, lze se  ochránit venkovními roletami a markýzami VELUX na solární pohon.

Nejefektivnějším zastíněním střešních oken jsou venkovní rolety, které si letos můžete pořídit ještě výhodněji. Když si v období od 18. května do 18. července 2020 zakoupíte venkovní roletu VELUX na solární pohon, dostanete zpět 2000 korun. Stačí zaregistrovat se na stránce www.velux.cz/letovestinu, kde najdete všechny informace.

Sortiment vnější stínicí techniky VELUX v srpnu rozšíří lehká venkovní roleta z pevné, nepropustné tkaniny, která se ovládá pohodlně na dálku. Snadno ji namontujete i na starší střešní okno, ke kterému nevede elektřina, protože součástí výrobku je fotovoltaický článek zajišťující napájení. Elegantní lehká venkovní roleta účinně ochrání před horkem a zároveň zatemní interiér pro dokonalý spánek, pomůže ochránit soukromí a utlumí i hluk z deště. Z hlediska funkcí představuje lehká venkovní roleta VELUX střední variantu mezi venkovní roletou a markýzou.


Venkovní roleta v létě chrání před sluncem, v zimě snižuje tepelné úniky


Maximální ochranu před sluncem představuje venkovní roleta VELUX, která zlepšuje tepelněizolační vlastnosti střešního okna celoročně. Dokáže zachytit až 97 % slunečních paprsků, což oceníme v létě, kdy výborně ochrání interiér před přehříváním. V zimě naopak zamezí únikům tepla a sníží tak náklady na topení. Venkovní roleta umožní zcela zatemnit místnost po celý den, takže poskytuje dokonalou ochranu soukromí i nerušený spánek. Bezúdržbová hliníková konstrukce s dlouhou životností odolává těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám a pomáhá chránit okno i před vloupáním. Snižuje také hluk dopadajících dešťových kapek a krupobití.

Venkovní markýza sníží teplotu v interiéru a zachová výhledy


Jednodušší variantou vnějšího stínění střešních oken a ochranou podkroví před teplem je markýza z průhledné síťoviny. I venkovní markýza odrazí sluneční paprsky dříve, než dopadnou na sklo střešního okna, takže dokáže citelně snížit teplotu v interiéru. Zároveň však ponechá výhled ven a propouští dovnitř světlo. Markýzy VELUX jsou vyrobeny ze síťoviny ze 100% polyesteru, která odolává vlivům počasí a zaručuje dlouhodobou životnost. Výhodou je rychlá a snadná instalace zevnitř  i pohodlné ovládání z interiéru.

Pohodlné dálkové ovládání venkovního stínění zajistí solární pohon


K tepelnému komfortu v interiéru samozřejmě patří i pohodlí při jeho zajišťování. Venkovní rolety a markýzy se solárním a elektrickým napájením lze ovládat pomocí dálkového ovladače a tří tlačítek. „Pokud má být elektrické ovládání napájené ze sítě, musí být k oknu přiveden kabel. Ale obejdeme se i bez kabelu, protože druhou a jednodušší variantou je elektricky ovládaná roleta nebo markýza na solární pohon. Baterie motoru je pravidelně dobíjena fotovoltaickým napájecím článkem, který funguje na bázi denního světla, tedy naprosto spolehlivě za každého počasí. Baterie se solárním zdrojem zajistí dostatečné nabití až pro 100 operací, a to i v případě, že slunce přímo nesvítí a baterie se nedobíjí,“ vysvětluje Jakub Mrázek, produktový specialista společnosti VELUX.


Vrcholem komfortu je ovládání střešních oken včetně stínění chytrým automatickým systémem VELUX ACTIVE. Dostatek světla, tepla a čistého vzduchu (s nízkým obsahem CO2) v interiéru hlídají senzory a na základě vyhodnocení údajů se střešní okna se systémem VELUX ACTIVE automaticky otvírají, zavírají i zastiňují.

11.06.2020 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.

 • Stavona, spol. s r.o.

  Stavona, společnost s ručením omezeným, vznikla roku 1991. Od počátku působí v oboru výroby oken, dveří, výloh, zimních zahrad, posuvných stěn a rolet, včetně příslušenství (parapety, sítě proti hmyzu, žaluzie apod.).

 • HON - okna, dveře

  Eurookna a vchodové dveře děláme už více než 93 let. S našimi okny budete přírodě nablízku. Tradici výroby nejen dřevěných oken a dveří, ale i jiných truhlářských výrobků založil v roce 1924 náš děda. Dnes vyrábíme dřevěná a dřevohliníková okna, vchodové dveře , posuvky a balkónové dveře, repliky historických oken na památkově chráněné stavby a další otvorové výplně na všechny druhy staveb, od moderních domů až po kostely.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444