Neodolatelné ručníky do každé koupelny

Foto: Matějovský a.s.

Foto: Matějovský a.s.

Chcete svou koupelnu vybavit novými ručníky a osuškami a hledáte inspiraci? Poradíme vám, jak vybrat kvalitní ručníky a osušky, a to nejen podle jejich vzhledu!

Příjemně se zachumlat

Rádi se po koupeli zabalíte do měkké a savé osušky? Pokud je pro vás jemný omak a schopnost absorpce prioritou, sáhněte po ručnících a osuškách z egyptské bavlny či směsi bambusu a bavlny. Obě varianty jsou v současné době velmi vyhledávané zejména pro vysoký podíl přírodních vláken.

Vyberte si vhodný materiál

Osušky z egyptské bavlny jsou charakteristické velmi dlouhou životností, která je zaručena použitím vysoce kvalitních a jemných bavlněných přízí. Jsou díky tomu dokonale savé, na druhou stranu na úkor toho pomaleji schnou. Je dobré pořídit je do domácnosti s dobrými možnostmi sušení. Ideální gramáž bavlněných osušek je kolem 500 g/m2.

Bambusové osušky mají velmi hebký povrch, právě díky příměsi bambusového vlákna. Bambus je velmi odolná rostlina a nevyžaduje chemické ošetření, proto mají ručníky dobré antialergické vlastnosti. Díky zvýšené odolnosti proti bakteriím a plísním se hodí i do koupelen bez přirozeného větrání. Bambusové osušky mívají nižší gramáž než bavlněné.

Osušky s příměsí umělých vláken se pro denní použití v domácnosti příliš nehodí. Vhodnější využití najdou např. venku u vody nebo na cestách. Umělá vlákna nesají tolik vlhkosti – neosuší a nezahřejí vás tak dokonale jako bavlněné či bambusové osušky (což u vody na sluníčku zase tolik nevadí), ale právě díky tomu budou rychleji suché.

Foto: Matějovský a.s.

Slaďte ručníky s interiérem koupelny

Máte-li jasno ve volbě materiálu, dalším oříškem bude výběr správného designu. Ideální je vybírat podle barvy a stylu koupelny. Do bílé nebo světlé koupelny se nemusíte bát zvolit syté a zářivé tóny či vzory, které celý prostor oživí. Do výrazné koupelny naopak postačí jednoduchý ručník „tón v tónu“, který vše jen nenápadně doladí.

Stále jako nové

A jak se starat o osušky, aby vypadaly jako v první den? Vždy se řiďte pokyny výrobce, které jsou uvedené na nášivce. Před prvním použitím je třeba osušky pořádně vyprat, to odstraní zbytky prachu a barev z výroby. S aviváží opatrně, raději se jí vyhněte - snižuje savé schopnosti materiálu! Pokud po vyprání na vláknech zbyde aviváž, při dalším kontaktu s vodou se začne lepit a vy se tak dobře neosušíte. Příliš vysoké teploty ničí jemné smyčky, proto ručníky a osušky nikdy nežehlete a nesušte na rozpáleném radiátoru nebo v sušičce na příliš vysoké teploty. Nejšetrnější je sušení na čerstvém vzduchu.

Jaké osušky máte doma vy? Záleží vám vždy na tom, aby ladily s koupelnou? Znáte nějaké fígle pro péči o osušky? Napište nám své názory a zkušenosti!
07.05.2018 | PR

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444