Nahota - od designéra Francesca Draisciho

Koupelna jako uzavřený kulturní a estetický prostor
Na výstavě 100% Design 2002, která se konala koncem září v Londýně, bylo možné spatřit dynamickou spolupráci mezi německou firmou Dornbracht, výrobcem vysoce kvalitních doplňků vynikajícího designu, a materiálem Corian, originálním povrchovým materiálem vyráběným výhradně firmou DuPont.

Tato dvě význačná jména se spojila a vznikla "Nahota" od Francesca Draisciho.
Francesco Draisci, italský architekt působící v Londýně, vytvořil "Nahotu" - koupelnu jako uzavřený kulturní a estetický prostor, kam vtéká voda. "Je to systém, který je umístěn do domácího prostředí," říká Draisci, "místo pro rozjímaní nad sebou samým. Koupelna je praktická, hygienická a snadno se udržuje."
Jádro "Nahoty" tvoří sprcha, toaletní stolek a umyvadlo, vše se samostatnými přístupy. Pruhy Corianu různých šířek a barev ukazují na různé funkce prostoru. Vrstvy Corianu spojené beze spár usměrňují široké proudy vody tekoucí ze speciálně vyrobených a esteticky působících doplňků firmy Dornbracht, které opticky připomínají drahokam. Koupelna, která je utvořena ze "zvlněného" Corianu a vodovodního systému Madison od firmy Dornbracht, je vyzdobena květinami. Koupelna působí svěžím dojmem.
"Inspiraci pro toto unikátní spojení mi poskytly materiály", říká Draisci. "Dornbracht vyrábí kohoutky a koupelnové doplňky, což jsou nádherné ozdoby. A pouze Corian může být tepelně opracován do bezešvé a kompaktní podoby."

Corian - originální povrchový materiál firmy DuPont nabízí architektům a designérům široké možnosti a dovoluje jim vytvořit jejich vysněné tvary, které budou funkční a estetické i v nejnáročnějších podmínkách. Jak je vidět na nových instalacích a projektech, tento dynamický materiál splňuje naše měnící se požadavky.

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • LIFETECH s.r.o.

  LIFETECH dodává pro bazény od cca 10 m 3 do cca 120 m 3 vlastní ozonizační komplety, pro větší a veřejné bazény ozonovou technologii a technologii ozon/UV. Navrhuje a vyrábí také ozonizační zařízení pro úpravny pitných a minerálních vod, pro čističky odpadních vod, pro dezinfekci, čištění a dezodorizaci vzduchu a dezinfekci povrchů. K výrobkům firmy se řadí i kosmetika - vysoce ozonizovaný olivový olej Lifex. Produkce firmy je orientována na privátní uživatele, veřejný sektor i průmysl. LIFETECH je výhradním distributorem multifunkčních van neoQi pro ČR a SR.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • JMP - Studio zdravého spaní®

  Značkové matrace a rošty pro dospělé, děti, alergiky, seniory, vysoké váhové kategorie, široká nabídka postelí a ložnic, rozkládací postele, polštáře a přikrývky – to vše najdete v JMP Studiích zdravého spaní® v Praze, Brně a Valašském Meziříčí.

 • Los Kachlos s.r.o.

  Los Kachlos s.r.o. je významným českým dovozcem a prodejcem keramických obkladů a dlažeb. Dále nabídka firmy zahrnuje i kompletní vybavení koupelen: sanitární keramiku, baterie a koupelnový nábytek. Rozsáhlé vzorkovny je možné navštívit v Praze, Brně, Uh. Hradišti a Zlíně.

 • ABB s.r.o. Elektro-Praga

  ABB s.r.o., Elektro-Praga je od roku 1993 součástí koncernu ABB, přední světové firmy v technologiích pro energetiku a automatizaci. Organizační jednotka Elektro-Praga, se sídlem v Jablonci nad Nisou, má v České republice 150letou tradici v oblasti výroby a prodeje spínačů a zásuvek pro domovní i průmyslové použití.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; fax: 532 154 452; info@bydleni.cz https://www.bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444; Fax.: 541 558 442