Moderní koupelna? O výběru obkladů a dlažeb rozhodl dopis

Prostornému obýváku dominuje dlažba Le Cave v šedé barvě s cementovým vzhledem.

Prostornému obýváku dominuje dlažba Le Cave v šedé barvě s cementovým vzhledem.

Tři moderní koupelny a dlažba do celého domu v decentních barvách. Nadčasový design, který se jen tak neokouká. Tak vypadá interiér domu Pavla S. z Brněnska a jeho rodiny. Moderní obklady a dlažby našel pan Pavel téměř idylicky - ve schránce objevil katalog s dopisem. Zapůsobilo na něj, že byl psaný ručně. Při výběru dodavatele obkladů a dlažeb pak sehrál zásadní roli.

„Zaujala mě vaše stavba, a proto si dovoluji pozvat vás do naší brněnské vzorkovny, kde vám rád pomohu s inspirací…“ Tak začíná dopis, který se stal pro Pavla S. a jeho rodinu impulsem k výběru moderních obkladů a dlažeb do celého domu. „Líbilo se mi, že byl psaný ručně, to se dnes už moc nenosí. Podobných, ale vesměs tištěných nabídek v podobě letáků jsem dostal mnoho. Protože dopis mi přišel osobnější a originálnější, s manželkou jsme si na něj vzpomněli, když jsme dokončili hrubou stavbu a začali reálně shánět obklady do koupelny a dlažbu do domu,“ popisuje pan Pavel S.

 

Na obklady a dlažby si stanovili cenový limit

Tak se manželé dostali k prodejci z brněnské pobočky české společnosti M.B.KERAMIKA. Na první schůzce mu sdělili svou obecnou představu. Módní obklady a dlažby do koupelny a celého domu musely splňovat nejen jejich představy o designu, ale především dodržet stanovený finanční rozpočet. „Chtěli jsme najít moderní obklady do koupelny a dlažbu v šedých, hnědých nebo metalických odstínech. Líbily se nám například obklady a dlažby v imitaci betonu. Prodejce nám aktivně ukazoval vzorky obkladů a dlažeb v našich finančních možnostech a vysvětloval jejich vlastnosti,“ líčí pan Pavel.

V jedné ze tří koupelen vynikají obklady a dlažby v šedohnědé kombinaci, opět s cementovým vzhledem.V jedné ze tří koupelen vynikají obklady a dlažby v šedohnědé kombinaci, opět s cementovým vzhledem

Jinde jim nabízeli obklady nad finanční možnosti

Ještě předtím si však chtěl udělat co nejlepší představu o tom, jaké další obklady a dlažby v moderním designu trh nabízí a navštívil i jiné firmy. „Všude byli velmi ochotní prezentovat nám nejrůznější materiály. Ale často nám ukazovali obklady a dlažby, které byly nad naše finanční možnosti. Poradenství při výběru obkladů a dlažeb bylo o něco méně profesionální než v M.B.KERAMICE. Obecně preferuji spíše osobní přístup a firmy, které si chtějí zákazníky získat z dlouhodobého hlediska, ne jen na jednorázový nákup,“ vysvětluje pan Pavel.

Keramická dlažba Le Cave je dominantním prvkem také v prostorné kuchyni.

Zvítězil aktivní přístup hledání obkladů a dlažeb

Proč se nakonec rozhodl nakoupit veškeré obklady do koupelny a dlažbu do domu právě v M.B.KERAMICE? A čím si firma získala jeho důvěru? „U pana prodejce jsme našli nejaktivnější formu hledání řešení a možností, jak z hlediska designu, tak ceny. Zajímal se o to, co opravdu hledáme a potřebujeme. Jeho nabídka dokázala přesně vystihnout naše představy. Takže výběr obkladů a dlažeb pak byl poměrně rychlý. Po druhé schůzce jsme věděli, že spolupráce bude mít správný směr,“ usmívá se pan Pavel. Firma dokázala poradit a doporučit obklady a dlažby také na základě fotografie a splnit tak sen o koupelně.
Detail obkladu do koupelny Extreme za umyvadly.

Moderní koupelny doporučil oživit geometrickým dekorem

Do dvou velkých koupelen se staly vítězem výběru obklady a dlažby Extreme s cementovým vzhledem. Prodejce doporučil použít pro oživení a zútulnění prostoru dekor s geometrickým vzorem. „Samotného by mě to nenapadlo. S manželkou jsme chtěli moderní a decentní obklady, žádné květinky a podobně. Takto jsme ale zjistili, že v našich koupelnách nemusíme mít jen barevně jednolité plochy. Obklady s abstraktními motivy je hezky ozvláštňují. Obkladače jsme tyto dekory nechali v koupelnách nahodile rozmístit do prostoru,“ vysvětluje pan Pavel.

Koupelny hezky oživily obklady s geometrickými vzory.

„Pohotovostní“ koupelnu ozvláštňují obklady v designu kovu

A jak vypadá třetí moderní koupelna? Manželé nejdříve uvažovali o tom, že na jejím místě bude stát šatna nadstandardní velikosti. Nakonec ale naznali, že jim stačí poloviční a vedle ložnice padne vhod „pohotovostní“ koupelna. Její dominantou se staly velmi moderní obklady Ionic s kovovým nádechem. Na podlaze jim dělá společnost dlažba Memory Mood v imitaci betonové stěrky.

Ilustrační obrázek. Koupelna se šedým velkoformátovým obkladem a dlažbou Ionic.

Při pokládání dlažby měl řemeslník zajímavé nápady

Dominantní podlahovou krytinou ve velké části domu se stala dlažba Le Cave s cementovým vzhledem v rozměru 60x60cm. Firma rovněž doporučila manželům šikovného řemeslníka. „Ten, kterého jsme měli sami dlouhodobě domluveného, ze zdravotních důvodů nakonec pokládat nemohl. Tak mě napadlo zavolat do M.B.KERAMIKY. Tím pádem jsem se už nemusel o nic starat. Když nám chyběly asi dvě dlaždice, řešil si to s firmou sám. Měl také zajímavé nápady – z přebytků dlažby nám udělal v obývacím pokoji parapety a „technické“ umyvadlo v garáži doporučil obložit obklady, aby se zdi časem nezašpinily,“uzavírá pan Pavel.


Firma na přání zákazníka nezveřejnila jeho celé jméno.
Autor: Petra Srstková
05.11.2018 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • MORA MORAVIA

  Česká značka MORA, výrobce domácích spotřebičů s tradicí od roku 1825, nabízí širokou a komplexní nabídku pomocníků do každé domácnosti a umožňuje tak bez problémů vybavit celou kuchyň v jednotném a moderním stylu.

 • Los Kachlos s.r.o.

  Los Kachlos je od roku 1996 významný český prodejce obkladů a dlažeb a výhradní dodavatel předních španělských i italských výrobců. Ve značkových showroomech v Praze, Brně, Zlíně, Uherském Hradišti a Bratislavě jsou k vidění obklady do koupelny , obklady do kuchyně , dlažby do interiéru i venkovní dlažby v nejrůznějších stylech a formátech a zejména té nejvyšší kvalitě.

 • GEBERIT spol. s r.o.

  Skupina Geberit je lídrem na evropském trhu sanitárních produktů s globální působností. Geberit funguje jako ucelená skupina s velmi silným lokálním zastoupením ve většině evropských zemí a poskytuje prvotřídní kvalitu v oblasti sanitárních technologií a koupelnové vybavení.

 • KORADO a.s.

  Jsme dynamická česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí a patříme mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444