Kvalita se vyplatí. Má svou cenu...

Do soutěže o titul FIRMA ROKU 2010 se ve Středočeském kraji přihlásilo 182 společností. Titul získala společnost KASTEN, spol. s r.o., firma, která se od roku 1995 věnuje revitalizaci a zateplování panelových domů. Za tu dobu její pracovníci zateplili víc než 1000 domů, a to nejen ve Středních Čechách. Jejich práci oceňují v Praze, Plzeňském i Libereckém kraji.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Letos společnost KASTEN  rozšíří svou dobrou pověst i do Karlovarského kraje. Do Kadaně, Klášterce nad Ohří a do Jirkova. Celková hodnota zakázky, kterou firma získala ve výběrovém řízení je více jak 200 milionů korun.

Zateplení je dnes nejen módní, ale v případě revitalizace panelových domů i nezbytné. Nejen pro úspory tepla, které zateplení přináší, ale také pro zlepšení pohody bydlení v panelových domech. Komplexní revitalizace panelového domu však není levná záležitost. Proto je nutné pečlivě vybírat. A pozorně počítat. Ne vše, co vypadá na první pohled výhodně, totiž skutečně výhodné je.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Nejde totiž jen o pořizovací hodnotu revitalizace či zateplení. Jde o to, aby byly dosaženy očekávané úspory ve spotřebě tepla. A také, a to je přinejmenším stejně důležité, či možná ještě důležitější, aby se investice do zateplení vrátily nejen v úsporách tepla, ale i ve vyšší kvalitě a pohodě bydlení a také v zaručeném prodloužení životnosti domu. Což v Česku tak oblíbená sleva mnohdy nezaručuje. K tomu Aleš Kocourek, jednatel společnosti KASTEN říká:

„Za 15 let, během nichž se revitalizaci domů věnujeme, jsme si ověřili, že očekávaný výsledek, tj. úspory ve spotřebě tepla, lepší pohodu bydlení i efektivní prodloužení životnosti domu zajistí jen skutečně profesionální přístup. To je především dokonalá příprava, do níž patří mj. na začátku energetický a technický audit, poté pečlivě připravený projekt, promyšlené financování a pečlivá, kvalifikovaná realizace, do níž patří i použití výrobků, které požadovaným parametrům úspor odpovídají. Jde především o certifikovaný zateplovací systém, okna, která mají odpovídající hodnoty prostupu tepla, stejně tak o stěrky a omítky. Ne na posledním místě stojí i architektonické řešení vzhledu revitalizovaného objektu. Proto víme, že ne každý, kdo slibuje zateplení za nízkou cenu, může úspory a očekávanou kvalitu garantovat. Kvalita totiž má svou cenu. Nízká cena se na kvalitě projeví negativně.

V oněch 1000 domech, které jsme za 15 let zateplili, žije víc než 10 0000 spokojených lidí. To není, myslím, malá zkušenost. Proto každému investorovi radím, aby se s těmi, kteří nabízejí jednoduché a levné řešení, rychle rozloučil. Vyplatí se mu to…“.
„Amatérské“ přístupy založené na slevách, jsou někdy možná „levnější“, ale rozhodně
nejsou kvalitnější. O záruce, která vynaloženým finančním prostředkům odpovídá, ani nemluvě. Za pečlivou firmou vždycky zůstává skvělá stavba a pro KASTEN pracují pečliví lidé….
25.01.2011 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., člen skupiny HELUZ GROUP, patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Novinkou je PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním vnitřním prostorem pro umístění venkovní stínicí techniky. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky. Je členem skupiny HELUZ GROUP.

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444