Komíny nové generace

Jestliže plánujete stavbu nového domu, v rámci výběru stavebního materiálu a hodnocení technických parametrů se také budete muset zabývat otázkou bezpečného komína. Na brněnském veletrhu IBF jsme navštívili společnost CJ Blok, abychom se seznámili s novou generací komínových systémů.

S důrazem na inovativnost

Během několika let firma CJ Blok zlepšila technické parametry komínových plášťů, a tak svým zákazníkům nyní může představit komíny druhé a třetí generace

Komínový plášť druhé generace je vyroben z keramzitobetonových tvárnic, které se vyznačují velmi nízkou hmotností a vysokou tepelnou izolací, zatímco vnitřní vrstvu tvoří kyselinovzdorné keramické vložky a minerální izolace. 

Další vývoj přinesl novou produktovou řadu komínových plášťů, kterou společnost CJ Blok představila i na veletrhu IBF v Brně. Komínový systém třetí generace s použitím nového pláště je už bez minerální izolace, uvnitř je pouze kyselinovzdorná  keramická vložka. Tak vzniká alternativa ke komínu s izolací z minerální vlny a tyto komíny jsou vhodné pro pasivní domy. Tepelný odpor nového pláště vzrostl na R39 (oproti tepelnému odporu R29 u komínu druhé generace). 

Vysoký tepelný odpor garantuje:

 • vysokou požární bezpečnost – v blízkosti tohoto typu komínového systému (20 mm) mohou být umístěny hořlavé materiály, např. dřevěné konstrukce,
 • možnost postavit komínový systém bez izolace vnitřní keramické vložky v celé výšce komínu,
 • dobrá tepelná izolace spalinového kanálu zabraňuje jeho rychlému ochlazení a zvyšuje podtlak uvnitř spalinového kanálu. Výsledkem je lepší tah komína, omezená tvorba kondenzátu a vyšší účinnost kotle.

CJ BLOK - vše pro stavbu

Společnost CJ Blok vyrábí kompletní sortiment stavebních prvků, ze kterých postavíte moderní a ekologický dům od základů podle nejnovějších technologií z USA a Německa. Společně tak vyřešíme stavební základy, výběr materiálu ke stavbě vnějších a vnitřních stěn domu nebo moderní fasádu z ekologického lehkého betonu. Keramzitové a perlitové prvky může firma v ČR nabídnout za přijatelnou cenu včetně transportu. Více informací hledejte na internetové adrese: www.kominy-cjblok.cz.

bydlinek

Představení komínů nové generace


Redakce BYDLENI.CZ navštívila společnost CJ Blok na stavebním veletrhu IBF v Brně. Podívejte se na video, ve kterém pan Ing. Lubomír Láska představuje oba komíny nové generace.
 
05.05.2015 | Jana Vaňková

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., člen skupiny HELUZ GROUP, patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Novinkou je PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním vnitřním prostorem pro umístění venkovní stínicí techniky. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky. Je členem skupiny HELUZ GROUP.

 • IVT Tepelná čerpadla s.r.o.

  IVT je specializovaný dodavatel švédských tepelných čerpadel vzduch/voda, země/voda a vzduch/vzduch, určených pro vytápění a ohřev teplé vody v rodinných domech, školách, sportovních areálech a komerčních budovách.

 • Architektonická kancelář Křivka s.r.o.

  Architektonická kancelář Křivka nabízí kompletní služby v oblasti architektonických a projekčních prací. Kancelář byla založena v roce 1990 Ing. arch. Lubomírem Křivkou.

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě

 • STIEBEL ELTRON spol. s r.o.

  STIEBEL ELTRON patří k technologickým lídrům v oblasti ohřevu vody, vytápění a technologií využívajících obnovitelných zdrojů. Široké portfolio produktů tvoří zásobníkové a průtokové ohřívače vody, akumulační kamna, přímotopné konvektory, osoušeče rukou, tepelná čerpadla, ventilační jednotky a solární zařízení.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444