Komíny HELUZ - kvalita a jednoduchost v jednom

Společnost HELUZ, výrobce a dodavatel cihelného systému pro hrubou stavbu, nabízí svým zákazníkům také komínové systémy pro všechny typy staveb i spotřebičů. Tyto systémy řeší výstavbu komínu komplexně a navíc, díky použití unikátních broušených cihelných komínových tvarovek, zajišťují oproti jiným materiálům vysoký tepelný odpor komínového pláště a rychlé, přesné a jednoduché zdění.

Kvalitu komínů HELUZ dokládá i fakt, že společnost získala osvědčení Institutu požární techniky a výzkumu bezpečnosti v Rakousku potvrzující maximální požární odolnost proti šíření ohně komínovým tělesem.


Typy systémů


Podle druhu spotřebiče i používaného paliva lze zvolit optimální komínový systém. HELUZ PLYN je určen pro spotřebiče na plynná a kapalná paliva v přetlakovém i podtlakovém provozu s výstupní teplotou spalin do max. 120°C. Tento systém  tvoří  plastové komínové vložky a broušené cihelné tvarovky obvodového pláště. Materiál plastových vložek se vyznačuje téměř neomezenou životností, extrémní odolností vůči agresivním kondenzátům, UV – záření a vysokou tepelnou stálostí. Přívod vzduchu a odvod spalin je zajištěn jedním komínovým tělesem (průduchem), díky speciální konstrukci ukončovací hlavice odkouření.   

Komínový systém HELUZ MULTI je použitelný pro všechny typy paliv a umožňuje připojení všech typů spotřebičů s přirozeným i nuceným odvodem spalin. Zároveň svou konstrukcí umožňuje i přívod vzduchu ke spotřebiči. Skládá se z broušených cihelných tvarovek obvodového pláště, tepelné izolace a tenkostěnných keramických izostatických rour pro odvod spalin. Sestava určená pro plynná paliva je bez tepelné izolace.

Zákazníky nejžádanější je HELUZ KLASIK, třísložkový komínový systém se zadním odvětráváním, které zajišťuje optimální funkci komínu. Tvoří ho broušené cihelné tvarovky obvodového pláště, tepelná izolace a šamotové vložky pro odvod spalin. Tento systém je vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin tzn. pro atmosférický provoz.

Mnoho variant řešení


Komínové systémy HELUZ obsahují veškeré prvky a příslušenství, které jsou pro správnou funkci každého komínu nezbytné. Lze postavit komínové těleso s  libovolným počtem průduchů při libovolné kombinaci průměrů a typů vnitřních vložek. Půdorys jednoprůduchového komínového tělesa je 400 x 400 mm, dvouprůduchového 800 x 400 mm. Každý další průduch prodlouží komínové těleso o 400 mm. Je možné navrhnout i víceprůduchový komín s volnou celou nebo poloviční šachtou pro odvětrání nebo rozvody TZB.

I pro nadstřešní části komínů existuje několik variant řešení. Komín je možné opatřit omítkou nebo obložit cihelnými pásky, lze použít komínové návleky s imitací štuku nebo cihelného zdiva, které chrání plášť komínového tělesa před povětrnostními vlivy. Další možností je vyzdít nadstřešní část komínu z betonových komínových prstenců GRAND dodávaných v několika barevných variantách.

Komínová stavebnice


Pro systém KLASIK nabízí společnost HELUZ novinku, komínovou stavebnici, jejíž prvky je možné libovolně kombinovat. Je okamžitě k odběru, šetří zákazníkům jejich čas a přitom se nemusí obávat, že komín nebude kompletní.

Komínový základ tvoří na jedné paletě připravené veškeré komponenty potřebné pro sestavení 3,5 m komínového tělesa o průměru 160 nebo 200 mm s připojením sopouchu jak 45°, tak i 90°. Po jeho zakoupení lze ihned zahájit výstavbu komínu a typ nadstřešní části zvolit až dodatečně. K libovolnému prodloužení komínového základu je možné použít tzv. komínový set o délce 1, 2 nebo 3 m. Jeho součástí jsou cihelné tvarovky, tepelná izolace a šamotové vložky. K řešení nadstřešní části komínového tělesa slouží komínové ukončení délky 1 m. Vybírat je možné mezi ukončením ZÁKLAD, které se opatří omítkou nebo obkladem a ukončením GRAND s prstenci cihlové barvy.

Zákazník si může vybrat i komínový komplet systému KLASIK o průměru 200 mm. Na dvou paletách jsou připraveny komponenty potřebné pro sestavení 7,8 nebo 9 m komínového tělesa s připojením sopouchu 45° i 90°. Nadstřešní část je v základním provedení s výškou do 1,3 m. Pro dosažení potřebné výšky komínu lze použít komínový nástavec z dvojitého leštěného nerezového plechu s vloženou izolací nabízený ve variantě s kónickým ukončením nebo s Meidingerovou hlavou.

10.06.2011 | PR

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444