Jak získat nízkoenergetický dům

Aktuálním problémem renovace a sanace starších obytných domů z hlediska spotřeby energie se zabývá z němčiny přeložená knížka Jak pořídit ze staré stavby nízkoenergetický dům, kterou vydalo ostravské nakladatelství HEL.

Složitá problematika energetické a technické sanace budov v praxi je tu pojednána v celkem deseti základních kapitolách, v nichž se patnáct odborníků z daného oboru věnuje efektivním možnostem sanace neprůhledných stavebních částí, oken, topení, sanitárního vybavení, koncepci kontrolovaného větrání a energetické modernizace budov. Systematické utřídění jednotlivých témat do řady podkapitol, umožní čtenářům dobrou orientaci v textu. Návody a doporučení, které tu mohou zájemci načerpat vycházejí z různorodosti materiálové podstaty staveb a představují i vhodné stavební materiál, ověřená provedení tepelných izolací a optimální řešení obnovy domovní techniky, seznamují i s konkrétními příklady úspěšné proměny starých staveb v nízkoenergetické domy.
Knížka je vybavena fotografickou i obrazovou dokumentací a abecedním rejstříkem klíčových pojmů. U jednotlivých kapitol najdete nejen seznamy použité literatury v originále, ale i praktické odkazy na knížky vydané v češtině.
03.07.2003 | Svatava Morávková

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., člen skupiny HELUZ GROUP, patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Novinkou je PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním vnitřním prostorem pro umístění venkovní stínicí techniky. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky. Je členem skupiny HELUZ GROUP.

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444