Jak proměnit obyčejnou koupelnu v domácí lázně

Horká voňavá koupel. Po uspěchaném dni stráveném v sychravém počasí není nic lepšího. Že vaše koupelna zrovna nevypadá jako oáza klidu a relaxace? Nevadí, s pomocí několika triků z ní můžete jednoduše udělat domácí centrum odpočinku.

Funkce koupelny se za posledních několik desetiletí proměnila. Trávíme v ní daleko více času než naše babičky a koupelny jsou také čím dál větší. Už nejsou jen místem očisty, ale často také rozmazlování a odpočinku. A pro pocit domácích lázní nemusíte mít zrovna vířivku nebo saunu, stačí pár jednoduchých úprav…

 

Atmosféra

I kdybyste neudělali žádnou jinou změnu, atmosféra určuje to, jak se budete v koupelně cítit. „Atmosféru můžete jednoduše měnit podle osvětlení. Ideální je takové, které umí měnit teplotu světla. Ráno vám bílé „denní“ světlo pomůže perfektně nanést make-up a žluté světlo vykouzlí příjemnou atmosféru pro večerní koupel. Uklidňující atmosféru rozhodně navodí svíčky,” radí Veronika Sádovská, Creative Hunterka Bonami.cz. (foto - sada 3 svíček Meadows Mystic Cashmere Collection)
 

(Ú)Klid

Aby měla mysl možnost uklidnit se a odpočinout si, neměl by vás vyrušovat nepořádek nebo chaos. Udržujte proto koupelnu uklizenou. „Čím méně zbytečností, tím méně práce s jejich nekonečným uspořádáváním a úklidem. Ujistěte se, že v koupelně máte pouze věci, které potřebujete a nemilosrdně se zbavte všeho, co nepoužíváte. Každá věc by měla mít své

místo, používejte košíky a organizéry a jednou za čas koupelnu pořádně provětrejte,” doporučuje Veronika. (foto - koupelnový regál z ořechového dřeva se 2 policemi Wenko Norway)
 
 

Harmonie

Slaďte barevnost. „Nemusíte hned měnit kachličky, stačí, když barevně sladíte textilie, sprchový závěs a třeba stojánek na kartáčky. Na psychiku působí relaxačně přírodní nebo pastelové barvy,” vysvětluje Veronika. Jakmile budou ručníky, osušky, předložka a další doplňky dohromady barevně ladit, místnost bude automaticky působit uklizeně a harmonicky. (foto - dávkovač mýdla Wenko Marrakesh)
 
 

Příroda

Když je řeč o harmonii… Přírodní materiály uklidňují a jsou šetrnější k našemu zdraví i k přírodě. „Do koupelny se skvěle hodí kámen (mramor), moderní beton nebo třeba bambus - ten totiž nenasákne vodu a nemění barvu. Na Bonami.cz najdete produkty značky Iris Hantverk, které jsou vyráběny z přírodních materiálů jako jsou koňské žíně nebo kozí srst,” doporučuje Veronika. Také k úklidu zkuste využít místo agresivních čisticích prostředků jejich přírodní alternativu. Obyčejný ocet je pořádný silák, uvidíte, že si poradí i s vodním kamenem. (foto - výrobky značky Iris Hantverk)Více informací na www.bonami.cz.
22.11.2018 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • JMP - Studio zdravého spaní®

  Značkové matrace a rošty pro dospělé, děti, alergiky, seniory, vysoké váhové kategorie, široká nabídka postelí a ložnic, rozkládací postele, polštáře a přikrývky – to vše najdete v JMP Studiích zdravého spaní® v Praze, Brně a Valašském Meziříčí.

 • LIFETECH s.r.o.

  LIFETECH dodává pro bazény od cca 10 m 3 do cca 120 m 3 vlastní ozonizační komplety, pro větší a veřejné bazény ozonovou technologii a technologii ozon/UV. Navrhuje a vyrábí také ozonizační zařízení pro úpravny pitných a minerálních vod, pro čističky odpadních vod, pro dezinfekci, čištění a dezodorizaci vzduchu a dezinfekci povrchů. K výrobkům firmy se řadí i kosmetika - vysoce ozonizovaný olivový olej Lifex. Produkce firmy je orientována na privátní uživatele, veřejný sektor i průmysl. LIFETECH je výhradním distributorem multifunkčních van neoQi pro ČR a SR.

 • KORADO a.s.

  Jsme dynamická česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí a patříme mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles.

 • Los Kachlos s.r.o.

  Los Kachlos s.r.o. je významným českým dovozcem a prodejcem keramických obkladů a dlažeb. Dále nabídka firmy zahrnuje i kompletní vybavení koupelen: sanitární keramiku, baterie a koupelnový nábytek. Rozsáhlé vzorkovny je možné navštívit v Praze, Brně, Uh. Hradišti a Zlíně.

 • GEBERIT spol. s r.o.

  Skupina Geberit je lídrem na evropském trhu sanitárních produktů s globální působností. Geberit funguje jako ucelená skupina s velmi silným lokálním zastoupením ve většině evropských zemí a poskytuje prvotřídní kvalitu v oblasti sanitárních technologií a koupelnové vybavení.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444