Jak na osobitý interiér? Spojte staré s novým

Unsplash.com

Unsplash.com

Lámete si hlavu nad tím, jak svému domovu vtisknout osobitý a jedinečný styl? Kombinace starožitného a moderního nábytku vytvoří v interiéru působivý kontrast. Inspirujte se jednoduchými tipy a vytvořte si útulný a harmonický domov.

Máte doma nějaký vzácný kousek po babičce nebo jste na bleším trhu ulovili starožitnou perlu za pár korun a teď marně přemýšlíte nad tím, jak to dát dohromady se zbytkem vybavení? I v moderně pojatém interiéru umí starožitnosti udělat spoustu parády. Chce to jen jemně a s citem spojit nové se starým. A tady obzvlášť platí zlaté pravidlo, že méně je více. Interiéru sice starožitnosti sluší, pokud to s nimi ale přeženete, proměníte místnost spíše v muzejní expozici.

 

Závan starých časů v moderním interiéru

Starožitný nábytek je solitér a podle toho je s ním potřeba v interiéru také zacházet. Starožitný jídelní stůl, almara i křeslo vyžadují dostatek prostoru, aby jejich půvab starých časů mohl vyniknout a nepůsobil naopak rušivě. A čím více dekorativních prvků na sobě nábytek má, tím více místa kolem sebe potřebuje. Snažte se také držet toho, aby se spolu v místnosti netlouklo více dobových kousků. Máte-li například v ložnici toaletní stolek v art deco stylu, zbytek místnosti zařiďte moderním nábytkem s jednoduchými liniemi a v neutrálních barvách.

 

Nebojte se barev: Starožitnostem náramně sluší

Barvy dodají interiéru nezaměnitelný šmrnc a po boku starožitného nábytku vtisknou vašemu domovu jedinečný eklektický styl. Smaragdová, fuchsiová, fialková nebo starorůžová– nebojte se sáhnout po výrazných barvách, které vám pomohou vizuálně spojit starožitné kousky s moderním nábytkem do jednoho celku. Vybranou barvu pak promítněte do interiéru v podobě závěsů, koberců, polštářků nebo dekorací.

Že nemáte půdu plnou pokladů a nevíte, kde starožitné kousky hledat? V každém menším městě natrefíte na antik nebo občasné bleší trhy. Sázkou na jistotu jsou pak aukční portály, jako je Aukro. S troškou štěstí tam najdete ikonické kousky od předních českých designérů, jako byli třeba Jiří Jiroutek nebo Jindřich Halabala.
24.08.2021 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • HAAS + SOHN Rukov s.r.o.

  Vyrábíme a dodáváme krbová kamna, krbová kamna s výměníkem, krbové vložky, krbové vložky s výměníkem, krbové sestavy, peletová kamna a příslušenství jako krbové nářadí, kouřovody a další. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis našich výrobků. Společnost HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH, čímž se stala součástí značky působící na trhu od roku 1854.

 • SEDAČKY A POSTELE s.r.o.

  Firma se zabývá expresní výrobou sedacích souprav na míru vašeho bytu, nebo prodej hotových z vlastní modelové řady. Zhotoví vám rozměry na přání včetně atypů. Výběr se vyznačuje širokou škálou potahových materiálů. Zařizování interiérů firem. Dodávky po celé ČR za jednotnou cenu.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.

 • ŠPINAR - software s.r.o.

  Fima ŠPINAR – software s.r.o. je výhradním dodavatelem programu TurboCAD, TurboFLOORPLAN, TurboCADCAM a dalších cca 50 programů pro český a slovenský trh. Společnost dodává také vlastní produkty DAEX, které nabízí na světovém trhu.

 • Výrobce Stylového nábytku ASTO

  Nabízí přes 150 druhů solitérů z masivu buku. Nábytek je vhodný pro vstupní haly, kanceláře, pracovny, jídelny, obývací pokoje, ložnice a další místnosti.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444