JITONA - fúze největších českých výrobců nábytku

V měsíci lednu byla dokončena fúze dvou největších výrobců nábytku v České republice – JITONA a.s. a Tusculum a.s. Od 1.2.2007 obě společnosti vystupují pod jediným společným jménem - JITONA a.s.

JITONA a.s. vzniká spojením dvou významných českých výrobců nábytku. Fúzí dochází k formálnímu potvrzení již uskutečněných strukturálních a organizačních změn, kterými prošly obě společnosti od roku 2003, kdy společnost JITONA koupila většinový balík akcií společnosti Tusculum. Nově vzniklá společnost čerpá z tradice českých a moravských nábytkářů. JITONA začala psát svou historii roku 1951 a v posledních letech se soustředila na výrobu demontovatelného nábytku. Tusculum navázalo na Spojené UP závody, které vznikly již v roce 1920. Společnost Tusculum se zaměřovala na výrobu čalouněného nábytku, dřevěného dýhovaného a masivního nábytku. „O kvalitě a síle nově vzniklé společnosti svědčí nejen její velikost a tradice, ale také skutečnost, že 96 % obratu realizuje na náročných západoevropských trzích“, řekl generální ředitel společnosti JITONA a.s. Miroslav Novotný.
Více informací o fúzi na www.jitona.cz
06.02.2007

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Less Mess storage

  Pronájem skladovacích prostor pro soukromé osoby i firmy. Krátkodobý či dlouhodobý pronájem zabezpečených kójí v různých velikostech mohou občané využít při stěhování a k úschově věcí, pro které doma nemají místo (kola, lyže, sezónní věci). Firmy sklady využívají jako archiv a ke skladování obchodního zboží.

 • JMP - Studio zdravého spaní®

  Značkové matrace a rošty pro dospělé, děti, alergiky, seniory, vysoké váhové kategorie, široká nabídka postelí a ložnic, rozkládací postele, polštáře a přikrývky – to vše najdete v JMP Studiích zdravého spaní® v Praze, Brně a Valašském Meziříčí.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.

 • SEDAČKY A POSTELE s.r.o.

  Firma se zabývá expresní výrobou sedacích souprav na míru vašeho bytu, nebo prodej hotových z vlastní modelové řady. Zhotoví vám rozměry na přání včetně atypů. Výběr se vyznačuje širokou škálou potahových materiálů. Zařizování interiérů firem. Dodávky po celé ČR za jednotnou cenu.

 • Výrobce Stylového nábytku ASTO

  Nabízí přes 150 druhů solitérů z masivu buku. Nábytek je vhodný pro vstupní haly, kanceláře, pracovny, jídelny, obývací pokoje, ložnice a další místnosti.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444