Instalatérské práce

Při výstavbě či rekonstrukci koupelen a WC musíme uváženě řešit i rozvody vody a kanalizace. protože zařizovací předměty, armatury aj. budeme obměňovat častěji než rozvody.

V zásadě jsou dvě možnosti. Umístit zařizovací předměty na podlahu a umyvadla či splachovací nádržku na stěnu, nebo progresivněji zvolit předstěnové instalační systémy. Při volbě moderní a technologicky daleko méně náročné metody se zařizovací předměty zavěsí na montážní prvky (speciální nosná víceúčelová konstrukce) před stěnou. Každý zařizovací prvek má své montážní řešení a splachovací nádržka je uvnitř předstěny. Zakrytí systému má dvě možnosti. Buď klasické obezdění a obklad nebo využití sádrokartonových desek.
Instalační práce musí provádět odborníci, což neplatí jen pro koupelny a kuchyně, ale i další hospodaření s vodou jako rozvody teplé a studené vody či rozvody vody k topným tělesům. Ke všemu existují rozvodové systémy spojující přednosti kovu a plastu, jako jsou třívrstvé trubky ze síťovaného polyetylénu s duralovou nosnou trubkou s vnější ochranou polyetylenovou vrstvou, které s plastovými tvarovkami spojují lisováním. Kvalitní odpadní systémy jsou zase nejčastěji z vysokohustotního polyetylenu. Zajímavou novinkou jsou odhlučněná odpadní potrubí. K instalačním pracím patří i instalace ovladačů splachování od pneumatických, ovládaných rukou či nohou, přes elektronické, napájené ze sítě či baterií, až po radarové.
23.04.2003 | Ing. Olga Koníčková

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., člen skupiny HELUZ GROUP, patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Novinkou je PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním vnitřním prostorem pro umístění venkovní stínicí techniky. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky. Je členem skupiny HELUZ GROUP.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444