Industriální styl - trend milovaný i zatracovaný

Industriální styl hýbe světem interiérového designu. Jeho nekonvenční řešení s výraznými architektonickými prvky mění vnímání prostoru. Netradiční forma využití míst, které nebyly prvotně určeny k bydlení, jsou vlastně osobitým projevem architektonického umění a obrovským zdrojem inspirace pro současné interiéry.

Je to více než TREND. Tak zní hlavní motto i název nové kolekce Technistone. Surový a přitom sofistikovaný vzhled čtyř dekorů je skutečnou tváří urbanistického stylu.

Styl bohémů, řešení inženýrů

Bývalé tovární haly a průmyslové prostory našly své využití v podobě luxusního a neotřelého bydlení. Dnes už však neplatí, že tato atypická bytová zázemí vyhledávají pouze umělci. Stávají se oblíbeným bydlením pro rodiny, studenty i mladé páry. Zároveň se jednotlivé prvky typické pro tento industriální styl přenášejí i do běžných interiérů. Otevřenost a jednoduchost jsou jejich hlavními jmenovateli.
 
Atmosféra SoHo šedesátých let přenesená do současného designu s mnoha možnými podobami. To architekti na industriálním designu milují nejvíce. Lidé zase jeho neotřelý vzhled, který propojuje staré a nové designové prvky, moderní a starožitný nábytek, studené a veselé barvy. 

Útulná nedokončenost

Industriální styl v sobě skrývá mnoho podob a díky zakomponování důmyslných doplňků rozhodně nemusí působit studeně. Šedivé odstíny můžete rozzářit barevnými křesly, koberci, obrazy či květinami. Heslo, že všeho moc škodí, zde však platí dvojnásobně. Proto se tímto designem nechávají inspirovat i milovníci minimalismu. Kouzlo industriálních interiérů je v jejich vzdušnosti a vzhledu, na kterém se podepsal „zub času“. Ten vytváří neopakovatelné kouzlo,  pro které se nadchli designéři z celého světa. 

Světlo mezi šedí

Velká okna, která nahrazují ploché stěny bytu, krásně vpouští světlo k prošedivělým podlahám a nábytku. Mají ale mnohem více atributů. Celkově zvětšují a zútulňují celý interiér. Dodávají mu na velkoleposti a vytváří dojem neomezeného prostoru.

TREND, který neztrácí hodnotu v čase

Lidé industriálnímu stylu buď okamžitě podlehnou nebo jej nemají rádi. Pravdou ale je, že betonový vzhled vás jen tak neomrzí. Nabízí mnoho možností řešení a je jednoduše za všech okolností stylový. Dřevo, kov a kámen jsou oblíbenými materiály k jeho doplnění, které dotváří a zútulňují celkovou kompozici. Seznamte se s novými neotřelými barevnými variacemi, které vašemu interiéru vtisknou neopakovatelný nádech populární městské architektury s dotekem čisté přírodní krásy.

Vlna nadčasové urbanistické elegance. To je Gobi Urban 

Je městský, nenáročný, šik. Jemnozrnná struktura s frakcemi bílého a průsvitného křemenu zjemní šedou celistvost materiálu Gobi Urban. Vyvážený odstín desky podpoří odlehčený styl moderní domácnosti bez designových omylů.


Jemná duše Noble s odrazem hrubých stavebních materiálů. Takový je Noble Concrete Grey

Populární „holý“ styl bydlení si žádá materiály v jejich čisté surové kráse. Odstín Noble Concrete Grey našel pro svůj vzhled inspiraci v betonu, interiér obohatí nejen realistickým vzhledem, ale i osvědčenými vlastnostmi.


Skutečná krása v neopakovatelném okamžiku prvního doteku Residente Dark

Design inspirovaný průmyslem s pevností skrytou v tomto materiálu třetího tisíciletí. Výrazná kombinace prachově šedé s tmavými odstíny v barvě cementu a štěrku vytváří unikátní vzhled, precizní ve svém provedení.

Ambiente Light, jemný v názvu, nezlomný ve své podstatě

Samet střídá drsný povrch, vzhledem i dotykem. Jako peří rozfoukané do šedé masy, zapadlé mezi stopy surovin v základu tvrzeného kamene. Jako moment krásy všedního dne, plynoucí za okny domů v ulicích velkoměst, chycený v pasti perfekcionismu. 

 
 
 
 


03.02.2020 | PR
  • Technistone, s.r.o.

    Společnost Technistone, s.r.o., se sídlem v Hradci Králové, je špičkovým světovým výrobcem tvrzeného kamene. Tento vysoce kvalitní materiál je pro své jedinečné vlastnosti a nadčasový design vyhledáván architekty, designéry i koncovými zákazníky. Zájem o tvrzený kámen TechniStone® neustále roste především v zahraničí, kde máme díky rozsáhlé distribuční síti zastoupení v desítkách zemí světa. Stále oblíbenějším se ale stává i v České republice. V roce 2019 se firma Technistone stala součástí americké společnosti Wilsonart® Engineered Surfaces, celosvětového lídra ve výrobě materiálů pro interiéry budov.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444