Doplňky staveb

Střešní okapy slouží k zachycení dešťové vody a k jejímu odvedení ze střechy. Kromě hliníkových okapových systémů se ale používají i plastové.

Dodává se také mřížka, fungující jako lapač listí. Pokud nemáte dům obrostlý břečťanem, je vhodné mít v oknech rolety, žaluzie či markýzy. Typů k zastínění je mnoho. Zastínit lze interiér, terasy, lodžie a balkony i okna. Markýzy korbové, výsuvné, markýzolety (exteriérové kombinace rolety a markýzy pro stínění oken), baldachýnky ... všechny už svými kouzelnými jmény lákají k instalaci. Rolety zase známe textilní, textilní plisé, bezpečnostní okenní rolády, aj. Žaluzie regulují přirozené osvětlení interiérů, přinášejí komfort a pohodu. A pomáhají vytvářet osobitý styl bydlení. Mohou být přizpůsobeny i pro montáž do středních oken, nebo na vnitřní rám vakuových, plastových či termo oken. Nabídka bezpečnostního vrstveného skla zase zabraňuje u oken rodinných domků pokusu o násilné proniknutí do objektu a nepropouští UV záření.
07.01.2003 | Olga Koníčková

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • HON - okna, dveře

  Eurookna a vchodové dveře děláme už více než 93 let. S našimi okny budete přírodě nablízku. Tradici výroby nejen dřevěných oken a dveří, ale i jiných truhlářských výrobků založil v roce 1924 náš děda. Dnes vyrábíme dřevěná a dřevohliníková okna, vchodové dveře , posuvky a balkónové dveře, repliky historických oken na památkově chráněné stavby a další otvorové výplně na všechny druhy staveb, od moderních domů až po kostely.

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)

 • Architektonická kancelář Křivka s.r.o.

  Architektonická kancelář Křivka nabízí kompletní služby v oblasti architektonických a projekčních prací. Kancelář byla založena v roce 1990 Ing. arch. Lubomírem Křivkou.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., člen skupiny HELUZ GROUP, patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Novinkou je PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním vnitřním prostorem pro umístění venkovní stínicí techniky. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky. Je členem skupiny HELUZ GROUP.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444