Do konce září stihnete dotace na střešní okna VELUX

Více světla, čerstvého vzduchu a pohodlí za méně peněz, to je podstata podzimní akce na nákup střešních oken VELUX. Pokud uvažujete o novém střešním okně nebo jen o výměně toho dosluhujícího, je nejvyšší čas se nezávazně zaregistrovat na stránkách www.vicesvetla.cz, kde najdete i kompletní podmínky akce a návod, jak při zakoupení střešních oken VELUX postupovat. Na samotný nákup pak budete mít čas až do konce října.

Dotace jsou odstupňované, od tisícikoruny za nákup ručně otvíraného okna VELUX, přes dva tisíce za dálkově ovládané okno VELUX INTEGRA® až po sestavu smart okna s balíčkem VELUX ACTIVE a úsporou 2500 korun. Dotace můžete čerpat i v případě, že už střešní okno VELUX máte a nepotřebujete ho vyměnit za nové, pouze ho pro své větší pohodlí chcete proměnit v dálkově řízené. Pak můžete u oken nové generace vyráběných od roku 2013 počítat s dotací tisíc korun na koupi dodatečného motoru (s elektrickým či solárním napájením). Dalších pět set korun dostanete zpět za nákup inteligentního automatického ovládání střešních oken, rolet a žaluzií VELUX ACTIVE.


Buďte pány moderních bezúdržbových střešních oken VELUX


O střešních oknech byste během jejich životnosti svým způsobem neměli, resp. nemuseli vědět, měla by vám sloužit v podstatě neviditelně.

Ze své skleněné podstaty vám poskytují výhledy a spojení s okolím a dostatek světla. Moderní technologicky vylepšená střešní okna VELUX s izolačním trojsklem zajišťují i dostatečný tepelný komfort jak v létě, tak v zimě, proto si jich nevšimnete ani ve faktuře za vytápění. Při správné instalaci nevytvářejí tepelné mosty, zabraňují rosení skleněných tabulí a zlepšují i zvukovou izolaci.


Přestože jsou současná střešní okna VELUX stále dřevěná, v bezúdržbovém provedení je nemusíte brousit, ani lakovat. Jejich jádro z tepelně upraveného dřeva TMT (Thermal Modified Timber) je totiž pokryto bílou vodotěsnou vrstvou polyuretanu (tl. 3-5 mm), která dřevo chrání a zajišťuje dlouhou životnost. Bezúdržbová střešní okna VELUX se proto hodí i do místností s vyšší vlhkostí, jako jsou koupelny či kuchyně. Na rozdíl od běžných plastových oken je vodotěsná polyuretanová vrstva bezúdržbových střešních oken VELUX vyráběna pouze z jednoho kusu. Díky tomu, že okna nemají žádné švy a jejich rohy jsou zaoblené, nezachytává se na nich vlhkost, prach ani nečistoty. Údržba tedy není nutná, rám a křídlo stačí jen čas od času přetřít vlhkým hadříkem.

O zdravý domov se postará inteligentní systém VELUX ACTIVE


O přirozené větrání (nikoli profukování dosluhujícím netěsnícím rámem) a dostatek čerstvého vzduchu se místo vás může starat inteligentní jednotka VELUX ACTIVE with NETATMO. Senzory tohoto neviditelného sluhy hlídají v interiéru správnou teplotu, vlhkost a čistotu vzduchu (obsah CO2). Na základě vyhodnocení těchto údajů a on-line předpovědi počasí systém zajistí automatické otvírání, zavírání i zastínění oken. Před bouřkou či větrem  vyvětrá, v případě velkých veder posune větrání na později anebo v určitou hodinu vytáhne rolety, to když chcete být ráno probuzeni slunečními paprsky. Pokud nemáte nová dálkově ovládaná střešní okna VELUX INTEGRA®, nevadí, i starší manuálně otvíraná střešní okna VELUX lze dovybavit elektrickým nebo solárním pohonem a následně ovládat inteligentním systémem VELUX ACTIVE.


Právě pro ty, kteří si chtějí zútulnit bydlení, uvažují o výměně či vylepšení staršího okna, nebo zrovna staví, je určena dotační akce společnosti VELUX. Podmínkou je zaregistrovat se do konce září na stránce www.vicesvetla.cz, kde najdete i kompletní podmínky akce a návod, jak při zakoupení střešních oken VELUX postupovat. Výhodně nakupovat pak můžete až do 31. října 2020.
23.09.2020 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.

 • Stavona, spol. s r.o.

  Stavona, společnost s ručením omezeným, vznikla roku 1991. Od počátku působí v oboru výroby oken, dveří, výloh, zimních zahrad, posuvných stěn a rolet, včetně příslušenství (parapety, sítě proti hmyzu, žaluzie apod.).

 • HON - okna, dveře

  Eurookna a vchodové dveře děláme už více než 93 let. S našimi okny budete přírodě nablízku. Tradici výroby nejen dřevěných oken a dveří, ale i jiných truhlářských výrobků založil v roce 1924 náš děda. Dnes vyrábíme dřevěná a dřevohliníková okna, vchodové dveře , posuvky a balkónové dveře, repliky historických oken na památkově chráněné stavby a další otvorové výplně na všechny druhy staveb, od moderních domů až po kostely.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444