Deratizace

Potkani a myši jsou přenašeči velmi závažných onemocnění, která se mohou snadno přenést na člověka i bez přímého kontaktu.

Potkani a myši se neuvěřitelně rychle množí a jejich nové generace okamžitě zasídlují místa s dostatkem potravy. Na každého obyvatele většího města připadá až 5 potkanů. Jediný potkan sežere a znehodnotí ročně 80 kg potravin. Potomci jedné generace jsou schopni zničit roční úrodu průměrného zemědělce. Na trhu jsou účinné prostředky k hubení potkanů, krys a myší, působí i na generace, odolné vůči jiným prostředkům. Kladou se ve formě granulí a zrn jako nástraha. Při správné aplikaci neohrožují zdraví lidí a domácích zvířat. Myši řádí nejvíce v zásobách potravin. Nejlepší obranou je ukládat potraviny do uzavíratelných nádob. Místo sklapovacích pastiček jsou účinnější drátěné klícky. "Myšloplaše" - elektronické odháněče myší, krtků, kun a potkanů pracující s vysokým tónem, jaký tito živočichové nesnášejí a raději se odstěhují. Mají řadu různých úprav. Dodávají se s regulací zvuku, napájení bývá bateriové nebo síťové. Jejich ultrazvukové tóny jsou pro člověka neslyšitelné a obslouží prostor do 100 m2. Jejich zvuková frekvence se náhodně mění, aby si na ni hlodavci nezvykli.
08.01.2003 | Olga Koníčková

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Less Mess storage

  Pronájem skladovacích prostor pro soukromé osoby i firmy. Krátkodobý či dlouhodobý pronájem zabezpečených kójí v různých velikostech mohou občané využít při stěhování a k úschově věcí, pro které doma nemají místo (kola, lyže, sezónní věci). Firmy sklady využívají jako archiv a ke skladování obchodního zboží.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., člen skupiny HELUZ GROUP, patří mezi tři největší výrobce zdicích systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Novinkou je PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilním vnitřním prostorem pro umístění venkovní stínicí techniky. Sortiment dále tvoří ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky. Je členem skupiny HELUZ GROUP.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444