Dánský design dorazil do Čech

Společnost LAVARE, s.r.o.  přináší do českých koupelen dánský design, který je pro svou jednoduchost stále žádanější. Firma vznikla v roce 2006 a na trhu se sortimentem koupelnového vybavení si buduje velmi silnou a jedinečnou pozici. Je totiž vyhledávána jak běžnými uživateli, tak i bytovými architekty a designéry. Nejen o výhodách sprchového koutu a prestižnosti dánského designu jsme si povídali v rozhovoru s jednatelem společnosti Lavare, p. Milošem Körösi.

Proč spolupracujete zrovna s dánskými firmami? 
Protože v Dánsku bydlím. K této zemi mám blízký vztah, a proto jsem vyhledával produkty, které by našly uplatnění na českém a slovenském trhu. Spolupráci s dánskými společnostmi zahájila firma Unidrain, která vyrábí vysoce kvalitní odtokové žlaby do sprch. Na začátku roku 2008 byl pak sortiment rozšířen o vodovodní baterie VOLA. Nejdříve jsem k LAVARE přistupoval jako k hobby, postupem času však naše nabídka vyvolala obrovský zájem, a tak jsem se jejímu chodu začal věnovat naplno. Dnes je firma Lavare výhradním a autorizovaným dovozcem distribuovaných značek UNIDRAIN®, VOLA®, DAMIXA®, DANSANI®, HEILER®, PRESSALIT®. 

Máte k dánskému designu osobní vztah? 
V Dánsku jsem vystudoval vysokou školu, žil jsem tam i pracoval. Ke království mám srdečný vztah, stejně tak jako k dánskému životnímu stylu. Dánský design se mi vždy velmi líbil, je čistý a jednoduchý. 
 
Jaký největší rozdíl vidíte v dánském a českém stylu bydlení?
Určitě jsou rozdíly v zařízení koupelen. Zhruba 90 % dánských domácností je vybaveno pouze sprchou, vanu vůbec nepotřebují. 
Společnost LAVARE upřednostňuje sprchový kout před vanou. Můžete nám vysvětlit proč?
V roce 2006 jsme začali nabízet odtokové žlaby. V té době v České republice hrály prim sprchové vaničky nebo vany vůbec. Vždyť skoro neexistovala rodina, která by neměla vanu. Od začátku prosazujeme výhody sprchových koutů a především koutů bez vaničky. Lidé nemají čas ležet ve vaně, často není ani prostoru nazbyt a v neposlední řadě naplnit vanu vodou je energeticky velmi náročné. 
  
Jaké výhody představují sprchové kouty bez vaničky?
Velkou výhodu sprchových koutů vidím v bezbariérovém přístupu. Pro starší nebo nemohoucí osoby představuje sprchový kout ve stejné úrovní s podlahou - bez vaničky - nenahraditelnou službu. Obrovské plus je i v instalaci odtokových žlabů. Vždy jsou umístěny u stěny, takže odpadá čtyřstranné spádování podlahy ve sprchovém koutu. Pokud například chcete v koupelně položit velkoformátovou dlažbu, odpadá vám problém s prořezy. Zachováte její celistvost a strukturu. 
Vedle odtokových žlabů nabízíte i sprchové zástěny. Dokážete si poradit i s atypickým zadáním?
My v podstatě dodáváme sprchové zástěny pouze na míru. Přijedeme k zákazníkovi, zaměříme a dodáme zástěnu podle požadavků. Jsme schopni zástěnu dodat do 3 týdnů.
 
Ti z nás, kteří mají zkušenosti se sprchovými zástěnami, si často stěžují na ulpívání kapek. Jak je upraven povrch sprchových zástěn?
Sprchové zástěny jsou opatřeny povrchovou úpravou cleantec. Jedná se o hydrofobní, vodu odpuzující úpravu skla. Protože je však voda velice agresivní, zákazníkům i tak doporučujeme zástěny pravidelně stírat po každém osprchování. 
 
Jaký vzhled skla nabízíte?
Nabízíme skla v barevných úpravách, matné sklo, strukturované, Největší zájem je určitě o sklo čiré. Je elegantní, nenápadné a vhodné především do menších koupelen, kde opticky nezmenší prostor. 
Další důležitý sortiment z vaší nabídky představují také vodovodní baterie.
Nabízíme baterie Vola, které navrhl dánský architekt a designer Arne Jacobsen. Že je jejich design opravdu výjimečný, potvrzuje fakt, že se vyrábějí v nezměněné podobě už od roku 1968! Tyto baterie jsou velice žádány především bytovými architekty. Vedle těchto významných baterií nabízíme i značku Damixa. Samozřejmostí jsou baterie termostatické i úsporné, které snižují průtok vody až o 50 %, aniž byste to poznali během sprchování. 
 
Abychom byli kompletní, je třeba ještě představit koupelnový nábytek. V čem se ten odlišuje od standardní nabídky koupelnového nábytku na českém trhu?
Především v kvalitě a zpracování. Na výrobu se používá masivní dřevo ze skandinávských lesů. Toto dřevo je považováno za jedno z nejkvalitnějších kvůli klimatickým podmínkám, které ve Skandinávii panují. Vzhledem k zimě dřevo roste pomalu a má velmi hustou strukturu. U koupelnového nábytku Dansani nehrozí žádné rozklížení z vlhkého prostředí.
 
Kde všude vás můžou zákazníci navštívit?
Sklad máme v Brně, jinak spolupracujeme asi se 180 koupelnovými studii v Čechách a 40 na Slovensku. Všechny kontakty naleznete na našich internetových stránkách.
19.11.2013 | Jana Vaňková

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • SAPELI a.s.

  Rodinná firma z Vysočiny, kvalitní truhlařina se stoletou tradicí. Lídr v zakázkové výrobě dveří, který za 30 let od revoluce do značné míry ovlivnil trh výroby a prodeje dveří a zárubní. Ale také značka, kterou si s výrobkem firmy spojí úplně všichni. SAPELI = zkrátka dveře.

 • Los Kachlos s.r.o.

  Los Kachlos je od roku 1996 významný český prodejce obkladů a dlažeb a výhradní dodavatel předních španělských i italských výrobců. Ve značkových showroomech v Praze, Brně, Zlíně, Uherském Hradišti a Bratislavě jsou k vidění obklady do koupelny , obklady do kuchyně , dlažby do interiéru i venkovní dlažby v nejrůznějších stylech a formátech a zejména té nejvyšší kvalitě.

 • GEBERIT spol. s r.o.

  Skupina Geberit je lídrem na evropském trhu sanitárních produktů s globální působností. Geberit funguje jako ucelená skupina s velmi silným lokálním zastoupením ve většině evropských zemí a poskytuje prvotřídní kvalitu v oblasti sanitárních technologií a koupelnové vybavení.

 • KORADO a.s.

  Jsme dynamická česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí a patříme mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles.

 • LIFETECH s.r.o.

  LIFETECH dodává pro bazény od cca 10 m 3 do cca 120 m 3 vlastní ozonizační komplety, pro větší a veřejné bazény ozonovou technologii a technologii ozon/UV. Navrhuje a vyrábí také ozonizační zařízení pro úpravny pitných a minerálních vod, pro čističky odpadních vod, pro dezinfekci, čištění a dezodorizaci vzduchu a dezinfekci povrchů. K výrobkům firmy se řadí i kosmetika - vysoce ozonizovaný olivový olej Lifex. Produkce firmy je orientována na privátní uživatele, veřejný sektor i průmysl. LIFETECH je výhradním distributorem multifunkčních van neoQi pro ČR a SR.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444