Cukroví na poslední chvíli

Vláčné kokosky s tvarohem

Pokud jste se zatím nestíhali v kuchyni příliš zdržet nebo byste k již napečenému cukroví ještě rádi přidali nějaké další, zkuste tyto kokosky. Díky obsahu tvarohu jsou ihned měkké a příjemně vláčné. Kokosky je možné nabalit do malých balíčků, kterými můžete obdarovat své přátele pro radost, je to ideální drobnost k Vánocům. A mimo jiné je to také dobrá možnost jak zpracovat zbylé bílky.

Příprava kokosek je jednoduchá a my jsme si ji ještě usnadnili díky profesionálnímu kuchyňskému robotovi SAGE The Bakery Boss BEM825. Je to všestranný pomocník pro míchání, hnětení a šlehání, který si poradí s jakoukoliv konzistencí těsta. Jeho provedení a použité materiály jsou vysoce kvalitní a stejné jako u profesionálních výrobků používaných v komerčních provozech. Nastavitelný je na 12 stupňů rychlosti, které se zobrazují na rychlostním ukazateli. Elektronická regulace a vysoký výkon motoru zajišťují konstantní otáčky bez ohledu na množství zpracovávaných potravin. Díky tzv. planetárnímu zpracování, při kterém hlava robota rotuje v opačném směru než nástavec, máte jistotu důkladného a rovnoměrného zpracování potravin bez hrudek. Součástí výbavy jsou dostatečně velké nádoby na suroviny – 3,8 l nerezová a 4,7 l skleněná. Ovládání je jednoduché a intuitivní a zobrazuje se na podsvíceném LCD displeji s časovačem.

Doba přípravy: 10 min + 10-15 min pečení
Obtížnost: lehká
Počet porcí: 2 plechy
Ingredience
4 bílky
150 g moučkového cukru
200 g strouhaného kokosu
70 g měkkého tvarohu
čokoláda
sůl
Postup
Do profesionálního kuchyňského robotu SAGE the Bakery Boss BEM825 upevněte šlehací (balónovou) metlu a do jeho nádoby dejte 4 bílky se špetkou soli.
Dejte šlehat bílky rychlost 10–12. Jakmile jsou polotuhé, postupně po lžičkách přidávejte moučkový cukr. Vznikne tuhá pěna, která vytváří „špičky“. Celé to bude trvat cca 4-5 minut.
Mísu sundáme z robota, přisypeme kokos a tvaroh a gumovou stěrkou opatrně spojíme.
Tvarujeme kokosky na plech vyložený pečicím papírem. Když budete rychlí (kokos rychle absorbuje tekutou složku, směs postupně tuhne), můžete použít zdobicí sáček, kterým vytvoříte pravidelné kokosky, nebo k vytvarování kokosek použijte 2 lžičky.
Pečte v předehřáté troubě s horkovzduchem na 160 °C cca 10 minut.
Upečené a vychladlé kokosky můžete ještě namočit ve vysokoprocentní kvalitní čokoládě.
23.12.2020

BYDLENÍ.CZ doporučuje

  • JMP - Studio zdravého spaní®

    Značkové matrace a rošty pro dospělé, děti, alergiky, seniory, vysoké váhové kategorie, široká nabídka postelí a ložnic, rozkládací postele, polštáře a přikrývky – to vše najdete v JMP Studiích zdravého spaní® v Praze, Brně a Valašském Meziříčí.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444