Bytový dům s komorní atmosférou

Projekt malého obytného souboru, navrženého do obce Blažovice na Brněnsku je koncipován s maximální snahou na prostředí harmonicky navázat a přirozeně ho doplnit. A protože je pozemek součástí vlastního středu obce, místa obklopeného několika starými statky s dvory uprostřed, klíčem k řešení bylo nalezení moderní obdoby této stavební tradice.

„Blažovice mají celou přirozenou škálu venkovské architektury, od samostatných jednoduchých stavení až po větší statky s přístavbami, starými chlévy a stodolami. A tak jsme navrhli skupinu několika menších domů tradičních proporcí, s klidným hlavním dvorem uprostřed. Objekty jsme propojili systémem teras a pro různé zídky, příčky a zástěny použili motiv bíle natíraného neomítnutého zdiva s pravidelně vynechávanými cihlami, které místní stodoly tradičně využívají pro větrané štíty“, popsal koncepci Martin Habina, hlavní architekt projektu.A tak volba správného měřítka a dialog tradiční architektury se soudobým přístupem může přinést zajímavý příspěvek k soudobému trendu obytných souborů pro periferie, známému jako „low rise - high density“, tedy přednost komorního útulného mikrosvěta malých atrií kontaktní husté zástavby před volně stojícími vysokými solitéry.
Areál pěti dvoupodlažních bělostných bloků s podkrovími pod příjemně červenohnědými střechami a měkkým stínem zeleně vnitřního dvora nabízí menší byty zejména mladé klientele, kvalitní spojení moderního bydlení s vesnickým prostředím napomůže i potřebné stabilizaci moravského venkova.

Více informací na www.habina.cz.
 
Autor: Ing. arch. Martin Habina
Spolupráce: Ing. arch. Eliška Macečková
16.10.2018 | PR

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444