Aku kolečko vám ušetří čas i námahu

Uveze vaše kolečko náklad o hmotnosti 130 kilogramů? Zejména u staršího modelu je taková váha na hranici jeho možností. A pokud to zvládne, nejedná se o nijak pohodlnou a bezpečnou práci. S motorizovaným kolečkem Makita můžete lehce převézt těžký náklad a nestrávit u toho celý den.

Konstrukce aku kolečka je vzdáleně podobná klasickému kolečku. Ovšem už na první pohled se od něj liší zvýšeným rámem, robustnějším předním kolem a dvěma zadními koly. Ta zajišťují snazší manipulaci a lepší stabilitu při provozu. V případě potřeby je můžeme odmontovat a na jejich místo dát podpěry, které jsou součastí standardního příslušenství.

V předním kole je uložen elektromotor, který umožňuje dvě rychlosti vpřed a jednu vzad pro optimální přepravu a radius zatáčení. Brzda s aretací zabraňuje samovolnému rozjetí při práci ve svahu a stejně jako další ovládací prvky je umístěna na rukojeti. Pro práci při sníženém osvětlení je aku kolečko Makita vybaveno dvěma LED světly.


Maximální nosnost kolečka je 130 kg a pro převoz nákladu můžete volit ze dvou variant nákladového prostoru. Je to buď korba, která je univerzální a hodí se pro přepravu písku, hlíny, suti a dalších sypkých i pevných materiálů, nebo přepravní koš. Jedná se o plošinu se zvýšeným obvodovým rámem, kterou lze šířkově nastavit a využít k transportu dřeva, přepravek s úrodou, balíků slámy, pytlů cementu ...

Originálně je vyřešeno napájení. Akumulátor Li-ion 18 V LTX pasuje do dalších 180 strojů Makita. Díky rychlému nabíjení (55 minut při použití rychlonabíječky) jej zvládnete dobít přes pauzu na oběd a odpoledne můžete pokračovat v započaté práci.

Více informací najdete ZDE.
10.04.2018 | David Mansfeld

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • VELUX Česká republika, s.r.o.

  Přední výrobce střešních oken a jejich příslušenství. Kromě střešních oken nabízí VELUX také světlíky, světlovody, stínící doplňky (zatemňující rolety, markýzy, žaluzie) i inteligentní domácí automatizaci VELUX INTEGRA® . Společnost VKR Holding A/S, která je vlastníkem skupiny VELUX, prodává a vyrábí ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnává na 14 500 lidí.

 • Ing. Karel Peterka - THERMO PLUS - projektový ateliér

  Projektový ateliér Ing. Karla Peterky nabízí individuální i typové projekty rodinných domů. Dále projekty novostaveb a rekonstrukcí bytových domů včetně půdních vestaveb.

 • HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

  Společnost HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s. patří mezi tři největší výrobce zdících systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Vyrábí kompletní stavební systém zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelněizolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy anebo nepálených cihel HELUZ NATURE Energy pro zdravější mikroklima.

 • HON - okna, dveře

  Eurookna a vchodové dveře děláme už více než 93 let. S našimi okny budete přírodě nablízku.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444