Centrální vysavače a zdravé bydlení

Nikdo dnes nepochybuje o tom, že centrální vysavače jsou zařízení, které úklid výrazně zjednoduší a zpříjemní. Jejich hlavní výhodou je ale fakt, že veškeré nečistoty - prach, bakterie i alergikům nebezpeční roztoči jsou vysáváním odváděny mimo obytné prostory. Vynález, jehož služeb užívá lidstvo už víc než padesát let, se tak stává stále důležitější nejen pro naše pohodlí, ale i pro naše zdraví.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Nasátý prach z obytného prostoru je při použití systému centrálního vysávání odváděn potrubím v podlaze a stěnách přímo k sací jednotce ve sklepě, nebo v garáži a tam se hromadí v zásobníku. Přefiltrovaný vzduch je dále odveden potrubím ukončeným výfukovou klapkou na fasádě objektu do venkovního prostoru.

K dodavatelům centrálních vysavačů na náš trh je i společnost BVC centrální vysávání s.r.o., výhradní dovozce sacích jednotek německé firmy EBS – Einbaustaubsauger GmbH, která kvalitní a spolehlivé centrální vysavače prodává po celém světě již více jak 20 let. Dokladem kvality je mimo jiné i řada certifikátů od německých a švýcarských státních kontrolních orgánů platných pro všechny státy Evropské unie.

Motor a filtr


Nejdůležitější součástí a zárukou výkonu sací jednotky je elektromotor. Sací jednotky dodávané firmou BVC jsou osazeny motory BOSCH – SIEMENS, značky pevně spojené s řadou výrobků bílé techniky. Vybavení turbínami SIEMENS u svých výrobků inzeruje také řada výrobců vysavačů. Jedná se zejména o průmyslové vysavače pro použití ve výrobních halách a provozních závodech. V oblasti centrálních vysavačů jsou motory BOSCH – SIEMENS používány pouze u sacích jednotek společnosti BVC centrální vysávání s.r.o.

Druhou nejdůležitější součástí sací jednotky je filtr. Řada sacích jednotek má pouze pevný filtr, který se provozem zanáší, což má za následek snížení sacího výkonu a nutnost pracného čištění. Pro omezení zanášení filtru někteří výrobci používají „samočisticí“ pohyblivý filtr. Principem tohoto filtru je závaží všité do spodního cípu zavěšeného filtru. Při spuštění jednotky se filtr zvedne nahoru k motoru. Po vypnutí motoru závaží filtr opět natáhne. Tak při každém vysávání dojde k pohybu filtru, čímž se zanášení filtru značně omezí. Právě tímto typem filtru jsou vybaveny sací jednotky firmy BVC. Materiál filtru je dvouvrstvý, vrchní hladká vrstva na bázi umělých mikrovláken. Navíc, jako jediná na trhu, nabízí tato firma sací jednotky vybavené mechanickým oklepem. Zařízení, běžně používané u průmyslových vysavačů s intenzivnějším zanášením filtru, umožňuje opakovaný pohybem odpovídající vyčištění filtru, aniž by se sací jednotka musela otevřít.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Provedení


Sací jednotky nabízené BVC jsou vyráběny ve dvou provedeních – klasickém válcovém (S + COMPACT) a skříňovém ve formě závěsného nábytku ( De Luxe). Každá řada obsahuje jednotky od výkonu 600 AirWatt, který je doporučován jako minimální i pro krátké rozvody, až po 820 AirWatt. Všechny jednotky jsou plně vybaveny - motory mají plynulý rozběh, na těle jednotek je osazen přisávací ventil pro případ ucpání hubice a počítadlo provozních hodin pro účely údržby. Válcové jednotky mají rovněž zásuvku na těle, okénko v kanystru pro kontrolu naplnění a nastavitelné přezky u kanystru. Součástí dodávky jednotky je i sada 10 ks igelitových pytlů do kanystru se zdrhovadlem pro bezprašné vyprazdňování obsahu kanystru. Skříňové jednotky mají filtr připevněn přímo k vkládané lepenkové krabici, při jejíž výměně rovněž zůstane prach uzavřen uvnitř.

Jednotky jsou rovněž odhlučněny pomocí gumových podložek používaných při upevnění motoru k tělu sací jednotky a samotné jednotky na zeď. Výfuk o průměru 100 mm snižuje hlučnost jak v místnosti, tak při vyústění výfuku na fasádě Průměr výfuku má vliv nejenom na rychlost a tím hlučnost proudícího vzduchu, ale i na dokonalost chlazení motoru. Výfuk o tomto průměru používá na našem trhu pouze firma BVC centrální vysávání s.r.o., běžně je používán výfuk o průměru 50 mm.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Vyberte se příslušenství


Na spokojenost s prováděním úklidových prací má vliv rovněž správná volba příslušenství. BVC centrální vysávání s.r.o. nabízí hadice s ovládáním sacího výkonu přímo na rukojeti držadla. Hadice se zpravidla používají poměrně velké délky 8 – 9 m, takže někdy vysáváte i v místnosti, kde nemáte hadici připojenou do zásuvky. Nejenom, že můžete ovládáním na rukojeti sací jednotku kdykoliv vypnout, či zapnout, ale můžete i regulovat sílu sání podle  potřeby, např. při vysávání na stole, kde jsou položeny papíry nebo kolem záclon.

Rovněž vysavačové zásuvky dodávané společností BVC centrální vysávání s.r.o. mají oproti ostatním zásuvkám několik odlišností Zajímavý design a neobvyklé barevné provedení v kombinaci dvou kovových barev v matném i lesklém odstínu jsou doplněny možností nastavení kontaktů v zásuvce a možností snadného sejmutí rámečku zásuvky přimontované na zdi. Možnost aretace kontaktů v zásuvce se ocení při zakoupení nové hadice nebo při opotřebovaní stávající koncovky hadice dlouhým používáním. Kontakty se nastaví vždy tak, aby šla koncovka hadice snadno zasunout do zásuvky a nebyl přerušen kontakt pro sepnutí sací jednotky. Rámečky zásuvek lze zase sejmout před malováním stěn, nebo lze změnit barevné provedení.

Pokud o instalaci centrálního vysavače uvažujete, firma BVC nabízí příjemnou službu. Stačí poslat poštou nebo elektronicky půdorysy a řez objektu. Ve firmě vypracují zdarma návrh potrubního rozvodu centrálního vysavače s umístěním sací jednotky, zásuvek a podlahových štěrbin, včetně nezávazné cenové nabídky. Kontaktovat můžete také obchodní zástupce, kteří vám rádi poradí, případně i výrobky předvedou.
Více informací najdete zde.

04.02.2008 | PR

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; fax: 532 154 452; info@bydleni.cz https://www.bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444; Fax.: 541 558 442