Víkendové bydlení jednoduše a rychle

Nový typový projekt pro rekreační bydlení připravuje společnost CZECH PAN s.r.o. ve spolupráci s architektonickým ateliérem ATIA. Jedná se o projekt chaty SORBUS s využitím stavebního systému K-KONTROL® jako hlavního konstrukčního systému stavby.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Stavební systém K-KONTROL® je univerzální systém pro řešení stěn, stropů i střech různých typů staveb. Tento stavební systém je možné zařadit mezi tzv. SIP (structural insulated panel) systémy, které jako základní konstrukční prvek používají samonosný sendvičový panel. Panel se skládá ze dvou OSB desek a izolační výplně ze stabilizovaného samozhášivého polystyrenu EPS. Díky výborným tepelně izolačním vlastnostem, jednoduchému a přitom vysoce variabilnímu použití a pro šetrný vliv na životní prostředí ve všech fázích stavby, je vhodným systémem pro moderní stavby dnešní doby.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Panely K-KONTROL® mají dobrou statickou pevnost a lze je proto výhodně využít na vynesení přesazené štítové stěny v 2.np. Pro vnitřní příčky jsou využity netradiční slámové panely. Pro interiérový povrch stropů a krovů jsou použity smrkové palubky umístěné lícem do interiéru přímo na konstrukci. Otvory pro okna a dveře jsou opětovně řešeny násobením zvoleného modulu. Odpadá většina práce na stavbě při dokončování atypických rozměrů panelů. Stavební materiál je využit téměř na 100%. Tato skutečnost má obrovský vliv na ekonomiku stavby. Vlastní stavba probíhá velmi rychle, není nutno likvidovat odpad vzniklý při montáži, zjednodušuje se projektování.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Projekt chaty Sorbus maximálně využívá disponibilní prostor a realizace je velmi jednoduchá. Firma Czech Pan bude nabízet chatu jako stavebnici s podrobným technologickým návodem pro možnost výstavby svépomocí jen pod dohledem proškoleného technika. Pro řadu zákazníků se může jednat o projekt, který naplní jejich požadavky na rychlé pořízení víkendového bydlení.

 

23.09.2009 | PR

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444