Umyvadlo do každé koupelny

Umyvadlo neodmyslitelně patří do každé koupelny. Používáme ho několikrát denně a je pro nás běžnou součástí života. Když ale budeme nově zařizovat koupelnu, měli bychom vědět, co trh nabízí a jaké možnosti při výběru máme. Při výběru umyvadla je třeba myslet jak na funkční tak i estetické parametry.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Umyvadla různých druhů
V dnešní době je nabídka skutečně rozsáhlá a před výběrem konkrétního umyvadla je zapotřebí vhodně zvolit, jaký druh umyvadla pro nás vlastně bude ten pravý. K dispozici jsou:

  • Závěsná umyvadla
  • Zapuštěná umyvadla
  • Asymetrická umyvadla
  • Dvojitá umyvadla - dvojumyvadla
  • Umyvadlové mísy

Nejznámější je klasické závěsné umyvadlo se zadní odkládací plochou, jak ho známe z mnoha koupelen nebo WC. Jeho výhodou je velká rozměrová variabilita. Nabízí se v několika rozměrech od malých umývátek (30-40 cm), určených na toalety až po velká umyvadla (40-65 cm). Vybrat si můžeme jak klasická půlkulatá tak i hranatá. K těmto umyvadlům lze přikoupit kryt nebo sloup a skrýt tak nevzhledný plastový sifon. Výhodou závěsných umyvadel je nižší cena.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Další možností jsou umyvadla zapuštěná a to buď shora nebo zdola. Většinou se zapouští do předem připravené desky nebo jiného vhodného voděodolného podkladu. U varianty zapuštěné shora nám zaoblený okraj umyvadla vyčnívající nad okraj desky může znesnadnit úklid. U typu zapuštěného zdola nám tyto starosti odpadají. Vždy ale musíme počítat s tím, že předsunutá deska, v níž je umyvadlo zapuštěno, nám bude částečně bránit v přístupu k umyvadlu.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Velmi oblíbená jsou umyvadla asymetrická. Používají se do prostorů, kde jsou atypické rozměry a s běžným závěsným umyvadlem bychom nepochodili. U těchto umyvadel si můžeme vybrat, jestli chceme odkládací plošku z pravé nebo levé strany, což může v malé koupelně ušetřit hodně místa.

Samostatnou kapitolou jsou dvojumyvadla. Pokud vám to dovolují rozměry vaší koupelny, určitě si ho pořiďte. Vícečlenné rodiny ho jistě ocení a tlačenice o pořadí v koupelně tak skončí. Zároveň získáte i elegantní zařizovací předmět do vaší koupelny. Široké by mělo být alespoň 150 cm, abyste skutečně mohli používat obě umyvadla bez omezení a strkání.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Další kapitolou jsou umyvadlové mísy. Ty jsou nejvíce podobné dřívějším lavorům, ale samozřejmě v novém kabátě a s novým designem. Mísy můžete postavit na jakýkoli vodě odolný povrch. Tyto mísy pak těsně dolehnou na připravený podklad a tím je zajištěna jejich stabilita. Umyvadlové mísy se vyrábí v různých tvarech – kulaté, hranaté, oválné, s nebo bez odkládací plošky. K těmto typům umyvadel se pak nejlépe hodí vysoké stojánkové vodovodní baterie nebo nástěnná baterie.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

V našem výčtu nesmíme zapomenou na nábytková umyvadla. V podstatě ke všem uvedeným typům se vyrábí koupelnový nábytek. Je třeba ale pamatovat na to, že je lepší koupit umyvadlo už přímo s nábytkem. Při výrobě umyvadel vznikají malé rozměrové odchylky a mohlo by se tak stát, že dokupovaná skříňka nebude přesně „sedět“ na naše umyvadlo.

Kvalitní umyvadla všech druhů nabízí společnost M.B.KERAMIKA - www.mbkeramika.cz/sanitarni-keramika.

05.10.2011 | PR

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444