Terciální spalování šetří přírodu i peněženku

Treviso s výměníkem

Jedinečnou novinkou na trhu, která se právě dostává do prodeje, jsou kachlová kamna Treviso s výměníkem firmy HAAS+SOHN Rukov s.r.o.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Jedná se o jediný výrobek v segmentu kachlových kamen, který má vyjímatelný výměník a lze jej tedy dočasně snadno odmontovat za účelem teplovzdušného vytápění.

Pro vyznavače tradičních kachlových kamen, kteří chtějí využít kachlová kamna i pro připojení na stávající otopnou soustavu a ušetřit tak během topné sezony tisíce korun, přichází HAAS+SOHN Rukov s revolučním řešením. Treviso s výměníkem svým nápaditým designem upoutá pozornost i nejnáročnějšího zájemce o nejlevnější způsob vytápění. Celkový výkon kamen včetně teplovodního výměníku je 10,3 kW, přičemž až 5,7 kW tepla je předáváno do vody. Při průměrně zatepleném prostoru lze vytápět zhruba až 200 m3 obytných prostor.

Samotná kamna jsou přitažlivá už svým vzhledem, ale daleko  důležitějším prvkem jsou technické parametry topidla. Především pomocí terciárního spalování je dosaženo účinnosti 85%, která garantuje minimální spotřebu paliva. Vzduch předehřátý na velmi vysokou teplotu je přiveden vzduchovým kanálem v zadní části spalovací komory do míst, kde se může aktivně podílet na spalovacím procesu. Tímto je proces spalování obohacen o potřebný kyslík, který zaručuje mnohem dokonalejší reakci s energetickým plynem, který se vyvíjí při samotném spalování. V praxi to znamená mnohem lepší využití energie, která by jinak unikala komínem a znamenala tak zbytečné plýtvání palivem a tedy i penězi.
 

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Vyměnitelný výměník – univerzálnost použití

Unikátní předností kachlových kamen Treviso s výměníkem je jeho nová koncepce vyjímatelného výměníku, která nabízí jednoduchou možnost demontáže a tím rychlé a jednoduché přestavění na teplovzdušnou variantu. Tuto obrovskou výhodu ocení zejména ti, kteří chtějí kamna využívat po přechodnou dobu bez napojení na teplovodní systém vytápění. Jednoduchost spočívá ve stavebnicovém uspořádání, kdy je výměník usazen na horní části spalovací komory a horní vnější krycí víko s kouřovodem uzavírá celé topeniště. Tzn. že víko s kouřovodem slouží pro obě možné
varianty jako horní krycí část topeniště.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

U teplovzdušné varianty lze navíc po použití 90° kolena využít i zadní připojení na komín. Výhodu vyměnitelného výměníku jistě oceníte i při pravidelné péči o svá kachlová kamna, kdy jej pomocí snadného vyjmutí můžete důkladněji vyčistit a prodloužit tím životnost kamen. Standardní součástí teplovodních produktů HAAS+SOHN Rukov se stává možnost doplnění vychlazovací smyčky, která zajišťuje ochranu v případě výpadku elektrického proudu a lze ji využít i u tohoto modelu. Jednoduchým doplněním do výměníku je dosaženo perfektní ochrany.

Maximální komfort, maximální užitek

Pro komfortnější obsluhu a vyšší těsnost dvířek jsou kamna vybavena dvoubodovým zavíráním s elegantní kličkou. Regulovatelností obou hlavních přívodů vzduchů (primárního a sekundárního) je zaručena možnost správného a optimálního nastavení spalovacího procesu pro získání maximálního užitku. Správným nastavením přívodu sekundárního vzduchu lze také zajistit dokonalou čistotu skla, kterými jsou dvířka vybavena, takže si můžete užít radosti z pohledu na plápolající oheň.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Vhodné i pro noční provoz

Konstrukce kachlových kamen Treviso s výměníkem je uzpůsobena pro možnost spalování nejen dřeva či dřevěných briket. Vývojáři HAAS+SOHN Rukov mysleli i na situace, kdy se o kamna nemůžete starat a potřebujete je na několik hodin opustit. Ať už jdete na procházku či v noci uleháte ke spánku, kamna za krátkou dobu nevyhasnou díky použití uhelných briket. Jednoduše přiložíte, zredukujete přívody vzduchu a můžete efektivně spalovat s více než 80% účinností.

Treviso s výměníkem je k dostání v různých barevných variantách a každý si jistě vybere tu pravou!

Více informací získáte na obchodním oddělení firmy HAAS+SOHN Rukov nebo u svého prodejce.

www.haassohn-rukov.cz

05.09.2011 | PR
  • HAAS + SOHN Rukov s.r.o.

    Vyrábíme a dodáváme krbová kamna, krbová kamna s výměníkem, krbové vložky, krbové vložky s výměníkem, krbové sestavy, peletová kamna a příslušenství jako krbové nářadí, kouřovody a další. Zajišťujeme záruční a pozáruční servis našich výrobků. Společnost HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. vznikla v roce 1995 spojením bývalé tradiční rumburské firmy Rukov s rakouskou společností Reischl GmbH, čímž se stala součástí značky působící na trhu od roku 1854.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444