Teplo ušetřené inteligentní konstrukcí okna

Trocal 88+

Známé úsloví praví, že lepší je nepřítelem dobrého… Stejně jako v ostatních odvětvích lidské činnosti, tak i v oblasti výplní otvorů – tedy oken a dveří – je snaha o „lepší“ neustálým motorem vývoje. Před několika málo lety jsme se rozplývali nad vynikajícími parametry 5komorových profilů a dnes se dá říci, že tato technologie je na prahu smetiště dějin…

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Budoucností vývoje okenních profilů se totiž stává inteligentní inženýrství, které už dnes dokazuje, že zvyšování počtu komor nemusí rozhodovat o kvalitě okna.

Pádnou odpovědí na stále razantněji stoupající požadavky energetických úspor budov je systém Trocal 88+, jehož tepelně-izolační vlastnosti jsou stejné jako u cihlové zdi tloušťky 80 cm… S použitím standardního trojskla dokonce odpovídá tepelná izolace tohoto okna cihlové zdi o tloušťce 110 cm. Co k tomu bylo zapotřebí? Konstruktérský um, 88 mm stavební hloubky a šest komor…
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Okna Trocal 88 + navíc splní jakékoli požadavky na rozměr a tvar. Díky statickým vlastnostem je lze např. vyrobit na výšku celého podlaží. Jejich parametry budou i v tomto případě odpovídat nárokům pasivních domů, aniž by jejich vzhled zatížily masivním designem rámů. Kromě variabilních tvarů - pravoúhlých, šikmých i obloukových vám jejich výrobci nabídnou výběr rozsáhlé škály barev.

Pokud se obáváte, že takový výrobek patří k cenově těžko dostupným, můžete být příjemně překvapeni. Přesvědčit se můžete sami, budete-li kontaktovat některého z výrobců.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Okna Trocal 88+ mají i další výhody. Především jsou snadno opravitelná a recyklovatelná. Klasická konstrukce, kterou výrobce sofistikovaným způsobem vylepšil, umožňuje jednoduché řešení v případě poškození či rozbití skla, takže není nutné měnit kompletně celé křídlo. Konstrukce a materiál, ze kterého jsou tato okna vyrobena, zaručují, že ani v budoucnu nebudete řešit potíže s jejich odstraněním a recyklací.
28.10.2009 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • SAPELI a.s.

  Rodinná firma z Vysočiny, kvalitní truhlařina se stoletou tradicí. Lídr v zakázkové výrobě dveří, který za 30 let od revoluce do značné míry ovlivnil trh výroby a prodeje dveří a zárubní. Ale také značka, kterou si s výrobkem firmy spojí úplně všichni. SAPELI = zkrátka dveře.

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě

 • Optimi, spol. s r.o.

  Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat. Počátky uvedení systému OPTIMI - zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.

 • AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

  Objevte širokou nabídku dekorativních skel pro moderní interiér. Společnost AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě - vyrábí funkční skla pro architekturu a skla pro interiér.

 • Stavona, spol. s r.o.

  Stavona, společnost s ručením omezeným, vznikla roku 1991. Od počátku působí v oboru výroby oken, dveří, výloh, zimních zahrad, posuvných stěn a rolet, včetně příslušenství (parapety, sítě proti hmyzu, žaluzie apod.).


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444