Salon dřevostaveb 2008

Ukázka dřevostaby - RD od studia Prodesi|Domesi, Foto: Soňa Zábranská

Ukázka dřevostaby - RD od studia Prodesi|Domesi, Foto: Soňa Zábranská

Salon dřevostaveb 2008, třetí ročník největší české přehlídky architektury dřevostaveb a staveb s použitím dřeva, se představí na přelomu února a března v Pražském veletržním areálu v Letňanech, souběžně s veletrhem Nový byt a dům.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Přehlídka českých dřevostaveb


 


Salon dřevostaveb je unikátní nesoutěžní přehlídkou architektonicky zajímavých dřevostaveb realizovaných za uplynulý rok v České republice. Svým pojetím překračuje rámec tradiční výstavy či konference a přináší jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího z české architektury dřevostaveb. Snaží se být otevřenou, živou a atraktivní prezentací moderní architektury, která návštěvníkům zajímavou formou představuje toto dynamicky se rozvíjející odvětví architektury a stavitelství. Salon dřevostaveb se uskuteční ve dnech od 28. 2. – 2. 3. 2008 jako hlavní doprovodný program veletrhu Dřevostavby, jediného mezinárodního veletrhu zaměřeného na stavění ze dřeva u nás.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

RD dřevostavba - Olgoj Chorchoj

Akce je určena nejen zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří zde mají možnost udělat si přehled o architektuře dřevostaveb, ale nabízí rovněž rozšíření obzorů a snad i inspiraci pro odborníky z oboru. Vedle samotné výstavy proběhne od čtvrtka do soboty i pásmo přednášek, které v minulých letech zaujalo množství návštěvníků z řad jak odborné, tak i laické veřejnosti. Oproti minulým ročníkům je letos na programu hned několik novinek.

A co konkrétně tedy Salon dřevostaveb 2008 nabídne? Celkem se letos podařilo shromáždit na dvacet kvalitních dřevostaveb z celé České republiky. Většinu z představených realizací sice tvoří rodinné domy, v přehlídce však nechybí ani další stavební druhy. Zájemci se tak budou moci blíže seznámit například s novou budovou České poštovny na Sněžce od architektů Martina Rajniše a Patrika Hoffmana. Z dalších zúčastněných architektů jmenujme Markétu Cajthamlovou, Štěpána Valoucha s Jiřím Opočenským, Vladimíra Baldu, Ludvíka Křenka nebo studia OlgojChorchoj, Archteam a Prodesi|Domesi.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Dům ve svahu - Vladimír Balda

Přednášky

 

Na témata spojená se stavěním ze dřeva pak ve svých přednáškách promluví mimo jiné architekti Kamil Mrva a Jan Mach. Novinkou jsou letos zahraniční architekti, kteří akci obohatí o mezinárodní měřítko a provedou jakousi odbornou konfrontaci. Účast na Salonu potvrdila kanadská architektka působící ve Francii Marika Frenette, dvojice Jean-Francois Crahay a Guy Jamaigne z Belgie či Grete Kvinnesland z Norska.

Připravena je také projekce filmu o dřevěné architektuře v lotyšské Rize. Dalším z nových prvků je stánek s tématicky zaměřenými knihami. Zde bude k zakoupení mimo jiné i Ročenka dřevostaveb, která výstavu rekapituluje a je tak uceleným průvodcem po zajímavých dřevostavbách realizovaných v loňském roce v České republice.

Celoroční projekt

 

Salon dřevostaveb je v současnosti již víceméně celoroční aktivitou. Vedle Prahy se Salon v průběhu roku přestaví i v Ostravě, Olomouci či Benešově.

Dřevostavby si v současné době získávají stále větší oblibu díky svým specifickým vlastnostem, které z nich činí zajímavou alternativu zděným budovám. Mezi jejich hlavní přednosti patří zejména výborné tepelně izolační vlastnosti, vysoká rychlost výstavby a šetrnost k životnímu prostředí. Bezkonkurenční postavení mají dřevostavby mezi nízkoenergetickými a pasivními domy.

Více informací o Salonu dřevostaveb včetně fotografií a podrobností o programu najdete na www.salondrevostaveb.cz

19.02.2008 | tz

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444