Nová generace taštičkových matrací

Matrace je jeden z nejdůležitějších prvků v ložnici. Právě ona rozhoduje o tom, zda ráno vstaneme odpočinutí a svěží nebo naopak polámaní a ještě víc unavení. Výběr matrace je proto velmi důležité rozhodnutí, které musíme pečlivě zvážit. Kromě známých faktorů jako je výška a váha klienta, či tuhost matrace, rozhoduje o správném výběru matrace i její samotné složení.

Čeho je třeba si všímat?

Použité materiály a složení matrace velmi často rozhoduje o celkové kvalitě a o tom, zda spánek bude vskutku komfortní, pohodlný a hlavně zdravý po celou dobu používání. Velmi důležité jsou v případě výběru správné matrace otázky typu: jaký potah je použitý na matraci? Dá se snímat a prát? Jaká je váha potahu, hustota pletení, či tkaní a jeho celkové složení? Vydrží několik let nebo se nám po čase začne párat? Jsou kokosové, či pěnové vrstvy v matraci z přírodních antialergických materiálů? Jsou tyto vrstvy dostatečně tlusté a pevné, aby dokázaly držet váhu člověka i po rocích? Na tyto a na mnohé jiné otázky Vám v prodejně dobře vyškolený prodejce určitě profesionálně odpoví.
A co jádro matrace?

Právě jádro matrace je nejdůležitější část celkového výrobku, protože hlavně od samotného jádra záleží, či je matrace dostatečně provětraná, či a jak dlouho dokáže vzdorovat tlaku a či se dostatečně a správně přizpůsobí konturám lidského těla. V poslední době i díky silné reklamní podpoře jsou v České republice trendem převážně pěnová jádra v různém barevném provedení. Od klasických PUR pěn až po různé bloky ze studené, či viskoelastické pěny. V západní Evropě se však opět do popředí dostávají taštičková jádra a matrace vyrobené z malých pružinek zabalených do „taštiček“.

Taštičková jádra nejvyšší kvality

Tento materiál má sice vyšší cenu, někdy i vyšší tuhost jak klasické pěnové matrace, na druhé straně však disponuje dlouhou životností, vynikající vzdušností, která napomáhá odvádět vlhkost z povrchu matrace, a tím přispívá k suchému a teplému klimatu po dobu spánku. Díky efektu vodní postele, což znamená, že matrace je příjemně odpružená a každá taštička reaguje nezávisle na vyvíjený tlak, matrace nebrání pravidelnému otáčení se po dobu noci, a tím se spánek na této matraci stává nezapomenutelným zážitkem. Taštičková jádra se v dnešní době vyrábějí nejmodernější technologií, to umožňuje výrobcům dát až 20 let záruku na materiál a odolnost proti proležení, což je pro matraci velmi důležitá vlastnost.

V současnosti se nejmodernější taštičková jádra vyrábějí tak, aby byl maximálně využit každý prostor v matraci. Například při jádrech typu Vernestet (v němčině - včelí plást) se jednotlivé taštičky vkládají do tvaru šestiúhelníka, čímž se jich na 1m2 vejde podstatně víc, jak při klasické technologii, kde jsou taštičky ukládané do paralelních řad. Tím se dosahuje o mnoho vyšší ortopedický efekt, lepší přizpůsobení se matraci tělu a též vyšší nosnost. Obavy některých lidí z protlačení pružin jsou při dnešní technologii výroby neopodstatněné a při taštičkových matracích vysoké kvality nemožné. V testech kvality od renomovaných zkušebních institucích v západní Evropě dosahují právě taštičkové matrace nejvyšší příčky a svou kvalitou přesvědčují i ty nejnáročnější zákazníky. Avšak jak jsme vzpomenuli už na začátku, pro matraci je důležité celé jeho složení, nejen jádro, či krásný potah. Proto při výběru správné matrace dbejte na všechny složky, od nejdůležitějšího jádra až po ne méně důležitý potah.

 

Více informací:www.matrace-vegas.cz

23.11.2009

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444