Neplaťte zbytečně...

Máme na mysli úspory energií za teplo v zimních měsících.  Může jít až o 50% nákladů, které platíme zbytečně. Něco můžeme ovlivnit sami svým chováním, aniž by bylo nutné investovat jedinou korunu. Chceme-li ale do budoucna uspořit výrazněji, musíme něco investovat. Taková investice se ale rozhodně vyplatí.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Pokud jde o úspory, na které stačí racionální chování, je jedním ze zásadních témat   větrání. Otevřít okno umí každý, jenže je větrání a větrání. Nevhodným větráním přijdeme až o cca 30% tepla, které jsme zaplatili. Ne, že bychom neměli větrat, naopak. Ale místo okna pootevřeného celý den, je rozumější regulovat radiátor nebo méně přikládat a větrat vždy důkladně jednorázově. Jinou kapitolu v tepelných ztrátách představují netěsná okna či dveře, které nás připraví přibližně o 20% tepla. I pouhým instalováním těsnění, které rozhodně není nijak drahé, docílíme zlepšení. Stěny domu mají na svědomí kolem 25 - 30% ztrát, podlaha 12%, střecha „zbylých“ cca 8%. Takže sečteno: 30% ztrát můžeme ovlivnit svým chováním, pro odstranění zbývajích 70% zbytečných ztrát musíme většinou dům zateplit a vyměnit okna.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Zelená úsporám
 
Úspory energií mají nyní skutečně zelenou. Dotace programu Zelená úsporám mohou v mnohém pomoci rodinným i bytovým domům, které byly postaveny v minulých letech, kdy se na tepelné ztráty moc nehledělo. Ale dotace nejsou nejdůležitější.

Důležité jsou profesionalita a kvalita

 
Když se rozhodnete vyměnit okna a zateplit dům jde o to, aby se vložené peníze vrátily v pohodovém bydlení a úsporách. Jejich výše může dosáhnout i 50%, někdy i víc. Podmínkou je, od chvíle, kdy záměr dozraje do podoby rozhodnutí, spojit se se skutečnými odborníky.  Aby energetický audit, kterým by úvahy o zateplení měly vyvrcholit a který by měl realizaci zateplení předcházet, projekt zateplení i vlastní zateplení a výměnu oken prováděli profesionálové. Aby pro zateplení použili certifikovaný zateplovací systém, aby okna měla koeficient prostupnosti tepla na úrovni, odpovídající očekávaným úsporám, aby aplikaci prováděla firma, která má pro takové práce osvědčení odborné způsobilosti. Protože očekávaný efekt, tady očekávané úspory, může zajistit jen kvalitní projekt, kvalitní výrobky a kvalitní provedení. Vyplatí se na to myslet. Protože pak neplatíte zbytečně. Ani za zateplení, ani později za teplo, které vás neohřeje.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Ke zkušeným profesionálům v oboru patří společnost KASTEN , která má na svém kontě již více než 1000 domů. "Pracujeme s maximální pečlivostí, protože kvalita detailů je v této oblasti pro výsledný efekt zásadní a my chceme zákazníkovi odevzdat skvělou stavbu. Vím o čem mluvím," říká jednatel společnosti pan Aleš Kocourek. Kasten je členem Cechu pro zateplování budov. Používá certifikované zateplovací systémy, s nimiž pracují proškolení a zkušení pracovníci s osvědčením o odborné způsobilosti. Za výsledky své práce získala společnost i několik oficiálních ocenění, v roce 2008 se např. umístila na 3. místě v projektu Firma roku Středočeského kraje.
19.07.2010 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Schiedel s.r.o. - komínové systémy

  Výrobce a prodejce komínů pro novou i stávající výstavbu - keramické, nerezové, vícevrstvé a kombinované. Komíny pro nízkoenergetický dům, komínové systémy pro speciální použití. Komínové vložky pro vložkování a obnovu stávajících komínů. Systém pro řízené větrání.

 • IZOLTECH s.r.o. - technické izolace a zateplení budov

  Prodej, konzultace a realizace v oborech stavebních izolací a zateplení budov (fasádní zateplovací systémy, izolace staveb a rozvodů topení, sanity a klimatizací)

 • XELLA CZ | YTONG

  Výrobce inovativního a ekologického stavebního materiálu, který v Česku patří mezi zavedené značky. Pod značkou YTONG vyrábí společnost Xella CZ pórobetonové tvárnice (obvodové stěny, příčky, překlady, obezdívky atd.), jež jsou vhodné pro stavbu rodinných domů a bytů, nebo jejich rekonstrukce.

 • ROCKWOOL, a.s.

  ROCKWOOL, a.s. patří do Skupiny ROCKWOOL – předního světového výrobce kamenné minerální vlny – dodavatele výrobků a systémových řešení, které vedou k zvýšení energetické účinnosti, požární odolnosti a zlepšení akustiky stavebních objektů. Kamenná vlna je přírodním materiálem, je recyklovatelná a šetrná k přírodě


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444