Moderní dřevostavby z Rýmařova - příjemné a dostupné bydlení

Nejoblíbenější rodinný dům v ČR - Nova 101

Nejoblíbenější rodinný dům v ČR - Nova 101

Vedle tradičních stavebních technologií a různých typů zdicích materiálů se také u nás stále silněji prosazují, montované dřevostavby. Svědčí o tom i vysoký počet staveb, který každoročně předává svým klientům k užívání stavební společnost RD Rýmařov.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Tak se staví montované domy

Rýmařovští k většímu podílu využití dřeva ve stavebnictví aktivně přispívají dlouhá léta jako výrobci, společnost je ale také např. jedním ze zakládajících členů Nadace dřevo pro život, organizace založené v roce 2005 s cílem podporovat široké uplatnění dřeva jako ekologického materiálu.

Výhody montovaných dřevostaveb

Důvody zájmu stavebníků o tzv. systémy suché výstavby, které tento typ stavění reprezentuje, našly už pevné místo v povědomí širší veřejnosti. Především jde o časovou úspornost stavby a možnost začít novou budovu rychle užívat. Odpadá i nepříjemná dlouhodobá zátěž pro okolí, se kterou je také třeba u mokrých technologií počítat. V případě, že si necháte rodinný dům postavit od společnosti RD Rýmařov, uplyne od počátku montáže na základovou desku do úplného dokončení domu nejvýše 30 dní, což umožňuje propracovaná stavebnicová technologie. Náklady na stavbu se tak logicky snižují, a to je také jedním z důvodů, proč lze tyto dřevostavby pořídit za tak příjemné ceny.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Projekt bytových domů v Lodži.

Sendvičový stavební systém na bázi dřeva ve spojení se špičkovými současnými materiály, který používá RD Rýmařov, splňuje náročné energetické parametry. K příjemné časové úspoře při budování stavby se tak přidávají další výhody. Fakt, že monotované domy se značkou RD Rýmařov jsou energeticky úsporné, znamená nižší náklady na budoucí spotřebu tepla, domy jsou navrženy tak, že dosahují příznivé energetické bilance, aniž by to vyžadovalo zvýšené vstupní náklady. Dobré izolační vlastnost jsou dány promyšleným stavebním systémem, konstrukce, která umožňuje snadné vytopení domu a brání zbytečným únikům tepla, přitom nezvyšuje nároky na zastavěný prostor.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Konferenční centrum Stollhof

Tradice a současnost

RD Rýmařov je firma s čtyřicetiletou tradicí, k níž se s hrdostí hlásí, domy, které nabízí dnes, představují ale zcela novou generaci staveb. Svým směřováním k ekologické výstavbě využívající jako základní stavební materiál obnovitelné dřevo se společnost RD Rýmařov zařadila mezi podobně zaměřené úspěšné evropské společnosti, kterým dnes díky kvalitě svých služeb dokáže i na evropském trhu konkurovat. Svědčí o tom podíl zakázek v zahraničí, k nimž v loňském roce přibylo mj. konferenční centrum GreenWeel v rakouském Stollhofu nedaleko Vídně. Společnost RD Rýmařov zde realizovala náročný projekt rakouského architekta a britského investora o rozloze přes 2000 m2.

Technologie montovaných dřevostaveb ve světě se už řadu let neomezuje jen na stavbu rodinných domů, kromě komerčních staveb se skvěle uplatňuje i při výstavbě menších a středních bytových domů. RD Rýmařov v současné době staví takové domy ve Vídni nebo v polské Lodži. Zde byla konstrukce lehké prefabrikace poprvé v historii České republiky použita na čtyřpodlažní montované budově.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Novinka v katalogu RD Rýmařov - Dragon 671

Oblíbené typy rodinných domů

Před několika měsíci postavila  společnost RD Rýmařov svoji jubilejní stavbu, jejíž pořadové číslo je 22 000. Jednalo se o zatím nejoblíbenější z typů rodinných domů této společnosti - rodinný dům Nova 101, který je zároveň díky prostorovému komfortu ve vztahu k zastavěné ploše i díky příznivé ceně nejprodávanějším domem v ČR. V katalogu rodinných domů RD Rýmařov, který kromě domů Nova zahrnuje několik dalších typových řad, přibyly ale nedávno další atraktivní novinky, mj. dvoupodlažní dům 4+ kk s garážovým stáním Dragon 671, který si svojí praktickou vnitřní dispozicí, výhodnými energetickými vlastnostmi a dostupnou cenou získává rychle oblibu.

21.01.2013 | PR - redakce BYDLENÍ.CZ
  • RD Rýmařov s. r. o.

    Za 50 let působení na stavebním trhu jsme realizovali více než 25.000 staveb rodinných i bytových domů a developerských projektů. Naše energeticky efektivní dřevostavby splňují veškeré podmínky moderního způsobu bydlení.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444