Kvalitní projekt je základem kvalitního bydlení

Foto: PROZI PROJEKT

Foto: PROZI PROJEKT

Je lepší cihlový dům nebo montovaná dřevostavba? Na trhu je k dispozici bohatý výběr moderních technologií a materiálů. Každá z variant tak může mít své výhody, pokud stavebník předem dobře zváží své představy o výsledku, obrátí se na odborníky a při realizi respektuje správné postupy. V obou případech máte také možnost vybírat z typových projektů nebo nechat připravit individuální projekt přesně podle svých představ.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Foto: PROZI PROJEKT

Oproti Spojeným státům, Kanadě, ale i zemím severní Evropy, Británii a Německu nebo Rakousku je podíl dřevostaveb na trhu v České republice zatím stále poměrně nízký. Stavby na bázi dřeva přitom vykazují dostatečnou životnost a lze u nich docílit nadprůměrných tepelně izolačních vlastností. K jejich velkým výhodám patří minimální používání mokrých procesů, krátká doba výstavby, větší užitná plocha, (při stejné zastavěné ploše až o 7% větší než u klasické zděné stavby) a dobrá cenová dostupnost. Provádění dřevostaveb je technologicky náročnější. Zejména je nutné si dát pozor na provádění prostupů stěnou, správné provedení parotěsných zábran a jejich spojů a to buď parotěsnou fólií nebo pomocí desek (parotěsnost u cihlové konstrukce v oblasti stěn je zajištěna omítkou).

 

Klasický zdicí materiál - cihla - je v České republice pro bytovou výstavbu stále nejpoužívanější. Hlavním rozdílem oproti montovaným domům na bázi dřeva je jejich akumulační schopnost, teplo se u nich ukládá nejprve do konstrukcí, kde se akumuluje. Důležitou vlastností je i difuzní propustnost. Řada stavebníků volí stavbu z cihel také proto, že tím získává možnost stavět svépomocí a popř. rozložit stavbu i na několik let podle finančních možností.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Foto: PROZI PROJEKT

Zpracování individuálních projektů domů od cihlových až po montované dřevostavby, novostavby i rekonstrukce, typové projekty rodinných domů, architektonické studie, vizualizace, rozpočty, radonové a geologické průzkumy, zaměřování pozemků, znalecké posudky, průkazy energetické náročnosti budovy, poradenství, inženýrská činnost, pomoc při výběru stavební firmy u stavby na klíč i další doplňující služby - to vše nabízí firma PROZI PROJEKT.

Odborníci z PROZI PROJEKTU jsou si vědomi, že kvalitní projekt je základním předpokladem dobrého výsledku, proto se pečlivě věnují všem detailům. Důležitou součástí projektu jsou také navrhované materiály, samozřejmostí jsou certifikované komponenty. Projekční kancelář PROZI navíc v rámci projektové dokumentace pro své zákazníky připravila na vybrané stavební materiály slevy 10-47% (konkrétní výše jsou závislé na typu materiálů a ročním období), takže mohou svůj dům pořídit za zvýhodněných finančních podmínek.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Foto: PROZI PROJEKT

Kromě montovaných dřevostaveb a cihlových domů navrhuje PROZI PROJEKT také domy s nosnou ocelovou konstrukcí. V Česku se jedná o poměrně novou rychlou možnost provedení domu. V projektu navrhuje PROZI pouze certifikované systémy v ČR. Svislá nosná konstrukce je sestavená ze 2 sloupků, spojená na pero a drážku, osově vzdálená do 1,2 m, provedená z pozinkovaného plechu o tloušťce 3 mm a ukotvená přes ocelové úhelníky do základové konstrukce. Je vyplněna rohoží z minerálních vláken, z vnitřní strany opláštěná parotěsnou zábranou proti pronikání vlhkostí do izolace a sádrokartonovou protipožární deskou např. KNAUF GKF 15 mm připevněná přes ocelový rošt do nosné části. Z vnější strany se k vodotěsné desce přizdí např. pórobetonové tvárnice. Na tyto tvárnice je přilepena a ukotvena fasádní tepelná izolace tl. 50-100 mm. Jako finální vrstva se na výztužné skelné tkanině provede minerální omítka. Výhody domů u této konstrukce jsou podobné jako u dřevostaveb.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Foto: PROZI PROJEKT

PROZI PROJEKT vychází vstříc zákazníkům, kteří stojí nejen o úspory stavebních nákladů, ale i o nízké náklady na provoz domu. Dnes už neplatí, že energeticky úsporný dům musí nutně zahrnovat nějaká experimentální řešení. I tady je základem úspěchu správně navržený dům: Významného omezení energetických ztrát lze dosáhnout při dodržení zásad, které se týkají orientace domu na pozemku, tvaru domu, použití vhodných konstrukcí a materiálů a efektivního způsobu vytápění.

Více informací:

www.prozi.cz

info@prozi.cz 

03.02.2010 | PR - redakce BYDLENÍ.CZ

BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444