Ke komfortu ve sprše patří spolehlivé podlahové žlaby

Bohatý sortiment sprchových koutů na trhu přináší nejen lákavá designová řešení, ale i řadu možností a vylepšení, která představují skutečný komfort při jejich užívání. Má-li ovšem sprchový kout fungovat bez problémů, je mj. třeba zajistit pro něj funkční a spolehlivý odtok vody, který by navíc neměl narušit jeho estetický vzhled.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Funkčním a elegantním řešením je podlahový žlab ALCA, jehož zabudování do sprchového koutu ve vaší koupelně přispěje k vysokému hygienickému standardu a zajístí maximální uživatelské pohodlí včetně bezbariérového vstupu z mokré do suché oblasti.

Podlahové žlaby ALCA se vyrábějí v několika variantách technického a konstrukčního řešení. Zvolit lze podle potřeby standardní (85 mm) nebo snížené (55 mm) řešení o délce 650, 750, 850, 950 a 1050 mm. Existují typy s okrajem pro perforovaný i plný rošt či s okrajem  pro rošt na vložení do dlažby. V nabídce je mj. i rohový podlahový žlab bez okraje pro perforovaný rošt, jehož vertikální límec umožňuje jednoduchou instalaci a zaručuje dokonalou izolaci stěn.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Elegance, odolnost, funkčnost

Na první pohled patrnou výhodou odtokových žlabů ALCA je čistý design a kvalita materiálu i zpracování. Žlaby jsou vyrobeny z nerezové oceli a jejich konstrukce zajišťuje odolnost při instalaci i používání. Povrch je elektrochemicky přeleštěn. Tato technologie výrazně omezuje možnosti mechanického poškození i ulpívání nečistot uvnitř žlabu. Napojení na hydroizolaci spolehlivě zabezepčuje izolační límec. Ten je, stejně jako pohledová část žlabu, chráněn polystyrenovou vložkou a ochrannou fólií, aby nedošlo k poškození žlabu a průniku nečistot do sifonu.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Dvojitá zápachová uzávěra

Zásadní důležitost u každého žlabu má sifon. Podlahové žlaby ALCA využívají inovativní technologie dvoukomorové zápachové uzávěry, která zvyšuje průtok a umožňuje snadné a důkladné čištění sifonu až po odpadní potrubí. Odtok 60 litrů za minutu, což je dostatečná kapacita i pro velkoformátové sprchovací hlavice, je zaručen v průběhu celé životnosti žlabu. Nebezpečí vyplavení zabraňují vtokové dílce s nerezovou pojistkou a před hrubými nečistotamije sifon chráněn zachytávacím sítkem. Nepominutelnou výhodou je fakt, že oproti standardně  užívaným zápachovým uzávěrám dvoukomorový systém zápachové uzávěry prodlužuje dobu bezvadného používání mezi nutným čištěním komor na dvojnásobek.

Více informací: www.alcaplast.cz

18.06.2012 | PR

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • KORADO a.s.

  Jsme dynamická česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí a patříme mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles.

 • Los Kachlos s.r.o.

  Los Kachlos je od roku 1996 významný český prodejce obkladů a dlažeb a výhradní dodavatel předních španělských i italských výrobců. Ve značkových showroomech v Praze, Brně, Zlíně, Uherském Hradišti a Bratislavě jsou k vidění obklady do koupelny , obklady do kuchyně , dlažby do interiéru i venkovní dlažby v nejrůznějších stylech a formátech a zejména té nejvyšší kvalitě.

 • LIFETECH s.r.o.

  LIFETECH dodává pro bazény od cca 10 m 3 do cca 120 m 3 vlastní ozonizační komplety, pro větší a veřejné bazény ozonovou technologii a technologii ozon/UV. Navrhuje a vyrábí také ozonizační zařízení pro úpravny pitných a minerálních vod, pro čističky odpadních vod, pro dezinfekci, čištění a dezodorizaci vzduchu a dezinfekci povrchů. K výrobkům firmy se řadí i kosmetika - vysoce ozonizovaný olivový olej Lifex. Produkce firmy je orientována na privátní uživatele, veřejný sektor i průmysl. LIFETECH je výhradním distributorem multifunkčních van neoQi pro ČR a SR.

 • GEBERIT spol. s r.o.

  Skupina Geberit je lídrem na evropském trhu sanitárních produktů s globální působností. Geberit funguje jako ucelená skupina s velmi silným lokálním zastoupením ve většině evropských zemí a poskytuje prvotřídní kvalitu v oblasti sanitárních technologií a koupelnové vybavení.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444