Finále soutěže Studentské projekty 2008/2009

1. místo - Jozef Bednár, TU Zvolen

1. místo - Jozef Bednár, TU Zvolen

Letos proběhl již třetí ročník soutěže STUDENTSKÉ PROJEKTY 2008/2009. Hlavním organizátorem je společnost ŠPINAR – software s.r.o., která v roce 2006 tradici této dnes již prestižní mezinárodní soutěže pro Českou a Slovenskou republiku založila.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

2. místo - Miloš Píč, SUPŠ HNN Hradec Králové

Soutěž je určena pro všechny typy škol v České republice a na Slovensku, které ve výuce využívají programy TurboCAD a DAEX. Cílem je především podpořit výuku nových softwarových technologií na školách, motivovat zájem studentů, ponořit se co nejvíce do „problematiky“ programu TurboCAD a vytvořit díky těmto technologiím profesionální výstupy, které si žádá praxe.

Třetího ročníku soutěže se zúčastnilo 22 škol z České a Slovenské republiky, z nichž pořadatelé obdrželi celkem 47 studentských prací. Do finále, které se uskutečnilo koncem dubna postoupilo 26 soutěžních prací z těchto škol: SSOŠ Bardejov; SŠNO Bystřice pod Hostýnem; ISŠ Hodonín; SUPŠ HNN Hradec Králové; SOUT Chotěboř; SOŠD Krásno nad Kysucou; SOŠO a SOUŘ Moravský Krumlov; SOŠ Nitra; Gymnázium Nový Bydžov; SŠSD Ostrava-Zábřeh; SOŠ a SOU Písek; SPŠ Povážská Bystrica; SPŠD a SOUD Prešov; ZSŠDN Topoľčany; SOŠ a SOUT Třemošnice; SOŠD Vranov nad Topľou; SOU a SOŠ, SČMSD, Znojmo s.r.o., Přímětická; SOŠD Zvolen, TU Zvolen, Drevárska fakulta.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

3. místo - Marek Hankovský, SSOŠ Bardejov

Letos poprvé se soutěž přesunula z Moravského Krumlova a Znojma na Slovensko do města Zvolen. Finále soutěže probíhalo na půdě Strednej odbornej školy drevárskej Zvolen, která se spolu s Technickou univerzitou Zvolen stala spoluorganizátorem celé akce.

První den finále probíhal v prostorách SOŠD Zvolen. Na programu byla obhajoba studentských projektů, při níž studenti osobně prezentovali své projekty odborné porotě, složené z vysokoškolských profesorů, vyučujících ze středních a odborných škol a odborníků z praxe. V průběhu prezentace obhajoby hodnotili studentské projekty také učitelé a mediální partneři soutěže. Členové poroty následně zvolili tyto vítězné projekty: 1.místo obsadil Jozef Bednár TU Zvolen, 2.místo Miloš Píč SUPŠ HNN Hradec Králové, který získal také Cenu učitelů a 3.místo Marek Hankovský SSOŠ Bardejov. Cenu médií získal Martin Majerčík TU Zvolen.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo v prostorách Zvolenského zámku za přítomnosti významných osobností města Zvolen, generálních partnerů soutěže, sponzorů a mediálních partnerů.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Cena za technické řešení - Radko Švec, SOŠD Zvolen

Podpořit studenty, nejen svojí přítomností při slavnostním ceremoniálu vyhlášení výsledků soutěže, ale také věnováním ceny vítězům, přišli: primátor města Zvolen Ing. Miroslav Kusein ( cenu předala víceprimátorka Mgr.Alžběta Staníková ); predseda vyššího územního celku v Banskej Bystrici Doc.Ing. Milan Murgaša, CSc.; vedoucí odboru školstva a vzdělavania Banskobystrického samosprávného kraja Ing.Miroslav Martyš; rektor TU Zvolen Prof.Ing. Ján Tuček, CSc. ( cenu předala prorektorka Doc. Anna Danihelová); dekan Drevárskej fakulty TU Zvolen Prof.Ing. Igor Čunderlík, CSc.; přednosta krajského školského úradu v Banskej Bystrici RNDr. Ladislav Topoľský; Arch. Ján Šubjak, obchodní ředitel společnosti VITAL, jako zástupce jednoho z generálních partnerů soutěže.

Pro účastníky finále byl připravený také bohatý doprovodný program. Návštěva dřevěného kostelíka Hronsek, výstup na Pustý hrad, kde byli účastníci seznámeni s historií tohoto významného archeologického místa, jehož atmosféru dokreslovala skupina historického šermu, za jejichž asistence si mohli účastníci vyzkoušet zacházení s historickými zbraněmi. Dalším mimosoutěžním programem bylo také splavování řeky Hron na pltích.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Cena za konstrukční řešení - Martin Majerčík, TU Zvolen

Druhý finálový den pokračoval v prostorách spolupořadatelské školy Soutěží dovedností, při níž studenti uplatnili své dosavadní zkušenosti a prokázali praktické dovednosti při práci v programu TurboCAD. Odborná porota vybrala tyto tři vítěze: 1. místo: Radko Švec SOŠD Zvolen, 2. místo: Martin Majerčík TU Zvolen, Drevárska fakulta, 3. místo: Jozef Bednár TU Zvolen, Drevárska fakulta.

Kromě těchto cen udělila odborná porota ještě zvláštní ceny: Cenu za technickou konstrukci získali Radko Švec SOŠD Zvolen a Jiří Hlávka SOU a SOŠ, SČMSD, Znojmo s.r.o., Přímětická. Cenu za originalitu projektu získal Vít Jelínek SOŠO a SOUŘ Moravský Krumlov, Cenu za zpracování prezentace k obhajobě soutěžního projektu Ján Kolpaský SOŠD Zvolen, Cenu za technickou aplikaci v CAM Radek Werner SOUT Chotěboř, Cenu za modelářskou konstrukci Miroslav Beran Gymnázium Nový Bydžov a Cenu za konstrukční řešení Martin Majerčík TU Zvolen Drevárska fakulta.

Na základě všech výsledků byla Nejúspěšnější školou v soutěži STUDENTSKÉ PROJEKTY 2008/2009 zvolena Technická univerzita Zvolen, Drevárska fakulta a Nejúspěšnější střední školou byla vyhlášena Stredná odborná škola drevárska Zvolen.
Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku
Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi hodnotné ceny od hlavního organizátora společnosti ŠPINAR – software s.r.o., od spolupořadatelské školy SOŠD Zvolen, od města Zvolen, od sponzorů a mediálních partnerů soutěže.

Celá akce proběhla v přátelské atmosféře. Z pozitivních reakcí účastníků finále a především studentů je zřejmé, že třetí ročník byl úspěšný a přínosný. Dá se tak očekávat, že studenti i ostatní příznivci programu TurboCAD zachovají soutěži přízeň i v příštím ročníku, jehož finále se uskuteční v Ostravě.
08.06.2009
  • ŠPINAR - software s.r.o.

    Fima ŠPINAR – software s.r.o. je výhradním dodavatelem programu TurboCAD, TurboFLOORPLAN, TurboCADCAM a dalších cca 50 programů pro český a slovenský trh. Společnost dodává také vlastní produkty DAEX, které nabízí na světovém trhu.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444