Expozice Laufen CZ - koupel pro oči

V pavilonu Z, v efektní expozici, jejíž kvality potvrzuje i čerstvé prestižní ocenění Aura pro Laufen CZ za nejpoutavější veletržní expozici roku 2007, prezentovali ve středu na probíhajícím brněnském veletrhu SHK představitelé této společnosti novinky značek Laufen, Roca a Jika před novináři.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Každá z těchto tří značek, které Laufen CZ zastupuje na trzích střední a východní Evropy má v expozici svůj prostor koncipovaný tak, aby dal vyniknout její charakteristice i jednotlivým designovým řešením představovaných exponátů. Celek je přitažlivou přehlídkou elegance, hravosti a svěžesti.

Prostor vyhrazený prezentaci české značky z tohoto trojlístku je nejrozsáhlejší. Pod názvem Jika - moje koupelna přestavuje průřez kompletním sortimentem koupelnového vybavení od sanitární keramiky, přes vodovodní baterie, sprchové kouty a zástěny až po koupelnový nábytek a doplňky a dokládá skutečnost, jak podstatně se u nás v posledním desetiletí pohled na to, jak má vypadat koupelna, proměnil. Dominantou je novinka - set Cubito navržený Ing. Arch. Michalem Janků, který je také tvůrcem celé expozice Laufen CZ. Modulární systém, který nabízí možnost kombinování a rozšiřování o další prvky, existuje ve dvou variantách použití dekoru dřeva - světlé a tmavé. Koupelnové vybavení Cubito na sebe upozorní kombinací geometrické střízlivosti odkazující k funkčnímu využití a romantičnosti, která k očistnému setkávání s vodou neoddělitelně patří a kterou do setu vnáší jemný květinový dekor použitý na prosklených částech svislých ploch. Povrch zástěn ze skla je ošetřen speciální úpravou Jika perla Glass, která usnadňuje údržbu.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Luxusní značku Laufen v expozici reprezentuje mj. ukázka (umyvadlo na obrázku vlevo) rozsáhlé kolekce Alessi dOt nizozemského návrháře Wiela Aretse, která je novinkou roku 2008. Rafinovaně jednoduché linie každého z výrobků této kolekce, jíž dominuje bělostná keramika, jsou ozvláštněny kruhovou prohlubní, tedy tečkou (dot), která má vždy zároveň estetickou i užitkovou funkci.

Připomenout si zde návštěvníci mohou i zástupce úspěšné kolekce Alessi One (obrázek vpravo), která si již díky svým zaobleným křivkám stihla získat příznivce po celém světě, dále vybavení Palomba či koupelnový nábytek Open.

Kliknutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Design umyvadel, van, armatur, koupelnového nábytku, zrcadel a dalších doplňkových produktů značky Roca se vyznačuje hravostí a vynalézavostí. Této části expozice Laufen CZ dominuje novinka - solitérová vana Newcast Woodline s podpěrami z třešňového dřeva, která zaujme na první pohled kubizujícím tvarem. Tato vana má ale také mimořádné užitkové vlastnosti - svým uživatelům poskytne jedinečné pohodlí, kterého si mohou užívat po celá desetiletí. Vana je totiž vyrobena z prvotřídní litiny s 1,5 mm silnou vrstvou nezničitelného smaltu.

 

 

25.04.2008 | redakce Bydlení.cz

BYDLENÍ.CZ doporučuje

 • Los Kachlos s.r.o.

  Los Kachlos je od roku 1996 významný český prodejce obkladů a dlažeb a výhradní dodavatel předních španělských i italských výrobců. Ve značkových showroomech v Praze, Brně, Zlíně, Uherském Hradišti a Bratislavě jsou k vidění obklady do koupelny , obklady do kuchyně , dlažby do interiéru i venkovní dlažby v nejrůznějších stylech a formátech a zejména té nejvyšší kvalitě.

 • LIFETECH s.r.o.

  LIFETECH dodává pro bazény od cca 10 m 3 do cca 120 m 3 vlastní ozonizační komplety, pro větší a veřejné bazény ozonovou technologii a technologii ozon/UV. Navrhuje a vyrábí také ozonizační zařízení pro úpravny pitných a minerálních vod, pro čističky odpadních vod, pro dezinfekci, čištění a dezodorizaci vzduchu a dezinfekci povrchů. K výrobkům firmy se řadí i kosmetika - vysoce ozonizovaný olivový olej Lifex. Produkce firmy je orientována na privátní uživatele, veřejný sektor i průmysl. LIFETECH je výhradním distributorem multifunkčních van neoQi pro ČR a SR.

 • GEBERIT spol. s r.o.

  Skupina Geberit je lídrem na evropském trhu sanitárních produktů s globální působností. Geberit funguje jako ucelená skupina s velmi silným lokálním zastoupením ve většině evropských zemí a poskytuje prvotřídní kvalitu v oblasti sanitárních technologií a koupelnové vybavení.

 • KORADO a.s.

  Jsme dynamická česká společnost s nadnárodní majetkovou účastí a patříme mezi přední světové výrobce ocelových otopných těles.


BYDLENI.CZ Internetový magazín o bydlení a životním stylu. Byty a reality. Katalog firem, produktů a služeb.

REDAKCE BYDLENI.CZ: Kotlářská 5, 602 00 Brno; tel.: 532 154 444; info@bydleni.cz
Provozovatel serveru: ABSTRACT s.r.o.; Kotlářská 5, 602 00 Brno; info@abstract.cz; Tel.: 532 154 444